Smartfóny z radu Redmi Note 11 sú tu! Pozrite sa, čo ponúka najlepšie vybavená séria od Redmi!

Séria Redmi Note 11 je oficiálne predstavená. Výbava zariadení prekvapila, pozrite sa, čo všetko nové zariadenia ponúknu.

Redmi Note 11 oficialne predstavenie smartfonv
Zdroj: Redmi

Na predstavovanie smartfónov z radu Redmi Note 11 sme všetci dlho netrpezlivo čakali. Len pred pár minútami sme boli svedkami tejto udalosti a teraz vám s radosťou predstavujeme nové modely s označením Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11 Pro+! Ste zvedaví, čo všetko oficiálne ponúka už druhá generácia smartfónov v tejto sérii predstavená tento rok? A čo poviete na oficiálnu cenu? Toto všetko a ešte viac vám prinášame vo veľkom prehľade z predstavovania, ktoré sa udialo prostredníctvom sociálnej siete Weibo!

Redmi Note 11

Základný model série Redmi Note 11 má rozhodne čo ponúknuť. Srdcom zariadenia je čipset MediaTek Dimensity 810 a výbava je na svoje pomery naozaj nadštandardná. V prípade displeja narazíme na 90Hz AMOLED displej a veľkou prednosťou modelu je 5000mAh batéria. Tá je napájaná 33W nabíjaním a model môžeme pokojne zaradiť do strednej triedy. Nechýba prítomnosť USB-C konektora pre nabíjanie, stereoreproduktory, 3.5mm jack a spomenúť musíme i IP53 certifikáciu proti vode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 11
Zdroj: Redmi

V prípade kamery ide o 50mpx hlavný snímač doplnený o 8mpx ultraširoký snímač. Ako však vidíme na snímke, Redmi sa zrejme rozhodlo využiť len dva snímače hlavnej kamery. V prípade selfie kamery pôjde o 16mpx selfie snímač kamery. Cena smartfónu v jeho základnej konfigurácii 4+128GB bude 1199 čínskych juanov, čo je u nás v prepočte približne 158€. K dispozícii však bude i úložisko s 6 či 8GB pamäte RAM a taktiež komu by bolo málo 128GB interného úložiska, k dispozícii bude i 256GB verzia.

Pro verzia smartfónu v znamení technologického pokroku

Oproti základnému modelu nám Redmi Note 11 Pro prináša značný pokrok v oblasti použitých technológií. Srdce smartfónu v tomto prípade tvorí čipset MediaTek Dimensity 920 doplnený o graficku Mali-G68. Tento čipset by sme výkonom mohli zasadiť niekde medzi Dimensity 900 a Snapdragon 778G, čo značí tomu, že výkon smartfónu určite chýbať nebude. Veľkým bonusom smartfónu je 5160mAh batéria podporujúca až 67W nabíjanie, ktoré bolo doteraz výsadou vlajkových smartfónov.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Redmi

Medzi prednosti modelu však patrí i 6.67″ AMOLED displej so 120W obnovovacou frekvenciou a 360Hz touch sampling rate. Selfie kamerka sa skrýva v punch hole priestrele, ktorý má len 2,96mm. Samozrejmosťou je 3.5mm jack, NFC, WiFi 6 či Bluetooth 5.2. Redmi Note 11 Pro má taktiež certifikáciou IP53. Spomenieme však i 108mpx hlavný snímač kamery či duálne reproduktory s podporou Dolby Atmos vytvorené v spolupráci s JBL.

Cena zariadenia je taktiež zaujímavá. Základná konfigurácia smartfónu vo verzii 6+128GB bude dostupná už za 1799 čínskych juanov, čo je u nás v prepočte približne 238€. Cena sa však môže navýšiť a upozorňujeme vás, že zatiaľ ide len o čínske predstavenie modelov. Dostupnosť ve Európe zatiaľ nie je teda známa.

Redmi však siahlo i po výsade vlajkových smartfónov

Posledným smartfónom do partie je Redmi Note 11 Pro+. Ten priniesol ešte lepšiu výbavu ako jeho lacnejší súrodenec, veľa zmien však u neho nenájdeme. Výbava je totiž vo všetkých smeroch rovnaká ako u modelu Redmi Note 11 Pro, výnimkou je však nabíjanie. Model tak prináša „len“ 4500mAh batériu, no jeho obrovskou prednosťou je 120W nabíjanie.

Ešte predtým, než začnete byť skeptickí, vás uporníme, že si spoločnosť Redmi túto súčasť modelu dobre poistila. Vnútro smartfónu totiž tvoria špeciálne súčiastky a ohňuvzdorné materiály, ktoré v bežných smartfónoch nenájdeme. Z teplotného hľadiska sa teda o svoj smartfón obávať nemusíte. Súčasťou balenia smartfónu je i 120W adaptér, čo by bežný výrobca smartfónov nespravil. Redmi však áno.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Redmi

So 120W nabíjaním môže byť váš Redmi Note 11 Pro+ nabitý už za 15 minút z 0 na 100%. Na výber však budete mať tzv. rýchlostný režim, ktorý bude celý čas využívať plný potenciál nabíjania, teda 120W. Ak však nepotrebujete takéto extra nabíjanie, k dispozícii bude i inteligentné automatické nabíjanie, ktoré bude k vašej batérii šetrné a nebude využívať 120W počas celej doby. Cena zariadenia bude štartovať na úrovni 1999 čínskych juanov, čo je u nás v prepočte približne 265€. V prípade globálnej distribúcie by sa však cena zariadenia isto navýšila.

Čo poviete na výbavu modelov jedenástej generácie radu Redmi Note? A ktorý model by ste si vybrali vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre