SpravodajstvoXiaomi

Skladateľný smartfón Xiaomi prešiel TENAA certifikáciou. Čo zatiaľ vieme?

Predstavený by mal byť ešte v priebehu tohto roka.

Nie je žiadnym tajomstvom, že výrobcovia smartfónov sa stále viac pozerajú po skladateľných zariadeniach. Najväčším priekopníkom v tejto oblasti je bezpochyby Samsung, ktorý už stihol predstaviť niekoľko generácií tohto typu zariadenia.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva čínsky výrobca smartfónov, Xiaomi. Dôvodom je TENAA certifikácie, v ktorej sa objavilo zariadenie M2011J18C. Na tému upozorňuje portál  xmobile. Pod týmto kódovým označením sa má schovávať skladateľný smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
skladatelny smartfon Xiaomi Tenaa certifikacia_1
Zdroj: TENAA

Okrem iného treba dodať, že v posledných dňoch vyplávalo na povrch, že spoločnosť Samsung by mala dodávať, ako pre Xiaomi, tak aj pre spoločnosti Oppo a Google ohybné displeje. Informácie, ktoré sa dostali niekoľko dní dozadu na verejnosť, konkrétne hovorili o 7,92“ displeji.

Aktuálne správy okrem iného hovoria o displeji so zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Rovnako sa spomína aj 108-megapixelový hlavný snímač. Čo sa týka dizajnu, tak zariadenie by malo disponovať podobným mechanizmom, ako nedávno predstavený Mate X2. Bude sa teda otvárať zo strán.

Mimochodom, Xiaomi má mať v pláne vzkriesiť aj produktovú radu tabletov Mi Pad. Čo sa týka oficiálneho uvedenia samotných produktov na trh, tak to môžeme len hádať. Druhým dychom však treba dodať, že známy leaker informácií, Ross Young, ktorý je okrem iného generálny riaditeľom spoločnosti DisplaySearch, ešte koncom roka prezradil, že Xiaomi uvedie skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka.  Môžeme teda očakávať, že prvý skladateľný smartfón z kuchyne Xiaomi, bude realitou ešte v tomto roku.

Mimochodom, za spomenutie stojí tiež povedať, že v minulosti sa spomínali až 3 skladateľné smartfóny z kuchyne Xiaomi, že by mohli byť uvedené na trh ešte v tomto roku.

Čo si myslíte o skladateľných smartfónoch, sú podľa vás budúcnosťou, alebo skôr nie?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close