Technológie

Prídu Samsung a LG o dominanciu na trhu? Do výroby OLED displejov sa konečne zapája aj Sharp

Najväčšou výhodou vlajkových smartfónov od svetových technologických spoločností, sú určite moderné OLED displeje, ktoré sú neporovnateľne kvalitnejšie oproti ich LCD predchodcom. OLED displeje boli ale doposiaľ vyrábané iba dvomi svetovými veľmocami v tejto brandži. Tými sú spoločnosti Samsung a LG, obe s koreňmi v Južnej Kórei. Práve nadvláda tejto dvojice výrobcov spôsobila, že OLED displeje si držia svoju stabilnú, celkom vysokú cenu. To sa môže ale čoskoro výrazne zmeniť, pretože na trh prichádza známy japonský výrobca elektroniky, Sharp.

Prvotná investícia sa pohybuje v stovkách miliónov dolárov

Japonská spoločnosť Sharp je v súvislosti so začiatkom výroby OLED displejov optimistická aj napriek tomu, že ich momentum v poslednej dobe výrazne pokleslo. Z veľkej miery za to môžu určite obrovské investície zo strany LG, ktorá má do tejto technológie v blízkej budúcnosti investovať až 7 miliárd dolárov. To ale nemení nič na tom, že Sharp určite aspoň čiastočne ovplyvní svetové ceny OLED displejov, keďže spoločnosť do výroby investovala už viac ako 505 miliónov dolárov. Táto čiastka by mala v budúcnosti vyšplhať až na 1,7 miliardy dolárov, teda aspoň tak uviedla spoločnosť Foxconn v roku 2016, ktorá je vlastníkom spoločnosti Sharp.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aliancia „proti“ Kórei

Ďalším plánom spoločnosti Sharp je založenie akejsi „proti kórejskej“ aliancie so spoločnosťou Japan Display. Tá by mala spustiť svoje výrobné linky s OLED panelmi už v roku 2019, čo by opäť výrazne zasiahlo nie len do cien OLED panelov, ale aj do samotnej trhovej súťaže. Spojenie dvoch japonských výrobcov určite trhu prospeje, no spoločnosti Samsung a LG to zrejme nijako výrazne neohrozí.

Vlajkonosič Aquous Zero

Prvým smartfónom, ktorý je vybavený OLED displejom od spoločnosti Sharp, je smartfón s názvom Aquous Zero. Jedná sa o „klasickú“ vlajkovú loď s 6,2-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2992 x 1440 pixelov, procesorom Snapdragon 845 a 6GB RAM. V smartfóne sa nachádza aj postačujúca 3000mAh batéria a 128GB interného úložiska. Smartfón je ale momentálne určený výlučne pre japonský trh a v zahraničí v blízkej budúcnosti dostupný nebude.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Sharp)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close