SpravodajstvoTechnológie

Samsung predstavil prvý 4K OLED displej určený pre notebooky

Spoločnosť SAMSUNG Display nedávno predstavila historicky prvý 4K displej určený pre notebooky.

Masová výroba tohoto displeju sa začne v polovici februára. Nový OLED panel podporuje funkciu HDR a jas až do 600 nitov s dynamickým kontrastom v pomere 120 000:1 !

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Farebnosťou určite nezaostáva

Farebná presnosť tohoto panela je až 3,4 milióna farieb čo je oproti LCD dvojnásobok! Spoločnosť Samsung Display spomenula, že 15,6-palcový panel UHD OLED vyhovuje aj najnovšej špecifikácii DisplayHDR True Black.

Zdroj: techbyte.sk

Čierna farba je stokrát bohatšia ako v predchádzajúcej norme HDR, najnovší panel Samsung Display prináša veľmi výrazné zvýšenie HDR, pričom zobrazuje vysoký kontrast, ktorý je takmer rovnaký ako ľudské oko, takže čierne snímky sú čiernejšie a biele fotky sú biele.

„Náš 15,6-palcový UHD OLED panel ponúka najvhodnejšie zobrazovacie riešenia pre prenosné IT zariadenia s výnimočnými vylepšeniami HDR, bezkonkurenčnou reprodukciou farieb a oveľa lepšou vonkajšou viditeľnosťou. Nepochybujeme o tom, že náš nový OLED displej ponúkne používateľom notebookov oveľa lepšiu vizuálnu skúsenosť na celom svete, „ povedal Jae-nam Yun, vedúci marketingového tímu spoločnosti Samsung Display.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Samsung Display)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close