SamsungSpravodajstvo

Samsung predstavil prémiový displej pre smartfóny: Už čoskoro ho uvidíme v prvých smartfónoch!

Počas konferencie CES 2023 nám Samsung odhalil najnovší displej pre smartfóny, ktorý prekonáva doterajšie limity. Pozrite sa naň.

Ak sledujete situáciu okolo sveta technológií, určite vám neušlo, že počas posledných dní prebieha známa konferencia CES 2023. Consumer Electronics Show slúži k predstaveniu tých najnovších technológií a produktov, ktoré sa na trhu objavia a tento rok je táto konferencia skutočne štedrá na novinky. Prvé produkty sme mohli vidieť už deň pred konferenciou, kedy ešte neoficiálne pod hlavičkou CES spoločnosť Samsung predstavila svoje produkty. Dnes sme sa však mohli dozvedieť bližšie informácie o technológii, ktorá zmení náš pohľad na smartfóny. Práve juhokórejský gigant totiž predstavil displej, aký sme zatiaľ na trhu nemohli vidieť a bližšie informácie nám o ňom priniesla komunita Xiaomiui.

Samsung predstavil prelomový displej pre smartfóny

Či už patríte medzi fanúšikov spoločnosti Samsung alebo nie, určite viete o tom, že práve táto spoločnosť sa nestará len o výrobu smartfónov a inej elektroniky. Podstatnou súčasťou výroby u Samsungu sú aj súčiastky či už ide o čipsety, ktoré vyrába pre Qualcomm či o iné súčiastky ako kamery alebo displeje. A práve displejom sa budeme dnes venovať, keďže juhokórejský gigant predstavil počas konferencie CES 2023 displej, ktorý prekonáva všetky zatiaľ známe technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung displej UDR
Zdroj: Xiaomiui

Zatiaľ najlepším displejom s najvyšším jasom na trhu bol displej v telefóne s názvom Samsung Galaxy S22 Ultra. Najlepšie vybavený smartfón od Samsungu v súčasnosti disponoval displejom s jasom na úrovni až 1750 nitov, pričom nový displej ho dokázal prekonať. Tento displej prišiel na trh pod značkou UDR, pričom v súčasnosti zatiaľ nevieme, čo táto značka znamená. Čo ale vieme povedať je, že nový displej disponuje jasom až 2000 nitov.

Ktoré modely tento displej budú využívať?

Nie je žiadnym tajomstvom, že súčiastky od spoločnosti Samsung využívajú aj konkurenčné spoločnosti. Okrem telefónov od Samsungu tak s najväčšou pravdepodobnosťou po tejto technológii siahnu aj konkurenčné spoločnosti. Známymi spoločnosťami, ktoré spolupracujú so Samsungom sú napríklad Xiaomi či dokonca Apple. V priebehu najbližších mesiacov by sme teda aj u týchto spoločností mohli vidieť prelomový displej. Samozrejmosťou ale je, že práve juhokórejský gigant tento displej prinesie vo svojich prémiových telefónoch.

Samsung Galaxy S22_recenzia_predna stena_displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Aktuálne Samsung pracuje na svojej vlajkovej sérii s označením Galaxy S23. Táto séria nám má ponúknuť čipsety od spoločnosti Qualcomm, no taktiež viaceré výrazné zmeny v porovnaní s minulým vlajkovým radom. Tešiť sa máme aj na 200mpx hlavný snímač kamery v najlepšom smartfóne série. Otázne ale je či juhokórejský gigant ponúkne tento prémiový displej už v tejto sérii alebo si ho ponechá pre ďalšie zariadenia. Možnosťou tiež je, že ho využijú až telefóny, ktoré na trh prídu budúci rok.

Záleží vám na kvalite displeja smartfónu? Alebo máte iné priority? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close