NávodyTechnológieZariadenia

Samsung predstavil novú radu ultrabookov – Notebook 9

Spoločnosť Samsung len pred niekoľkými hodinami predstavila úplne novú radu ultrabookov s označením Notebook 9. Toto označenie zahŕňa celkovo 3 nové ultrabooky z dielne juhokórejského výrobcu.

Kompaktnejší, ľahký a zároveň svižný

Najprv sa pozrime na „klasické“ ultrabooky, ktoré budú reprezentovať novodobé laptopy v roku 2018. Ako prvý bol predstavený model s 13,3-palcovou obrazovkou vážiaci neuveriteľných 995 gramov. Druhým v poradí bol jeho väčší 15-palcový brat, ktorý váži taktiež úctyhodných 1250 gramov. Obe verzie Notebooku 9 by mali byť vybavené 8. generáciou procesorov Intel Core i7, ktoré by mali byť skombinované s 16 GB operačnej pamäte RAM a 1 TB SSD interným úložiskom. V ponuke by mal byť aj väčší model s prídavnou grafickou kartou. V 15-palcovej verzii by sa v tom prípade nachádzala grafická karta Nvidia MX150 (2 GB GDDR5), ktorá by na celkovej váhe ultrabooku pridala necelých 40 gramov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Samsung

Telo najnovších ultrabookov je vyrobené z naozaj na pohľad krásnej zliatiny hliníka, vďaka ktorej je jeho váha tak nízka. Zároveň mu ale pridáva na honosnosti a celkový dizajn vyzerá naozaj luxusne. Na luxusnom výzore mu neuberá ani RealViewDispley, ktorý sa pýši rozlíšením FHD 1080p s jasom 500 nitov a pokrytím sRGB spektra. S týmito úžasnými parametrami by zrejme každý očakával nízku výdrž batérie, no v Notebook 9 by mala byť osadená 75Wh Hexacell batéria, s ktorou by mala byť výdrž úplne bezproblémová. Najnovšia rada ultrabookov bude taktiež zrejme vybavená aj funkciou Fast Charge, vďaka čomu by sa mal laptop nabiť za pár desiatok minút.

Samsung si prichystal aj niečo pre „kreatívcov“

Zdroj: Samsung

Tretím modelom, ktorý bol predstavený, je nový ultrabook Notebook 9 Pen. Ten by mal disponovať takmer tými istými technickými parametrami, teda až na niektoré výnimky. Tento model by mal byť dostupný iba v 13,3-palcovej verzii, no v porovnaní s klasickými bratmi, má oveľa menšiu batériu s kapacitou 39Wh. Na druhú stranu sa môže pýšiť 360-stupňovým režimom, vďaka čomu sa z neho stane prenosný a výkonný tablet. A prečo teda Notebook 9 Pen? Ultrabook má podporovať dotykové pero S Pen, ktoré je známe z radu smartfónov Samsung Galaxy Note.

Zdroj: Samsung

Všetky 3 modely by mali byť vybavené snímačom odtlačkov prstov pre autentifikáciu cez Windows Hello a aj infračervenou kamerou, ktorá by mala slúžiť na rozpoznanie tváre používateľa. Ich cena zatiaľ nie je známa, no do predaja by sa mal dostať už tento mesiac, samozrejme, zatiaľ iba v Južnej Kórei. Do USA by mal prísť v prvom štvrťroku 2018, no jeho cena a dostupnosť v ďalších častiach sveta bude zverejnená až na konferencií CES 2018, ktoré sa bude konať v januári 2018.

Zdroj: Samsung

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close