SpravodajstvoTechnológie

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň | TECHNOLÓGIE

V súčasnosti vlajková Samsungu má celkovo 5 rôznych metód ako je sa možné identifikovať. Sú nimi: Iris skener, rozpoznávanie tváre, skener odtlačkov prstov, ochrana PINom a ochrana prostredníctvom vzorca uzamknutia. Nuž, podľa dostupných informácií Samsung pracuje na ďalšom zaujímavom riešení slúžiacom na zvýšenie bezpečnosti – skener dlane.

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň

Každý človek má unikátnu dlaň, ktorá by mala byť „kľúčom“ k telefónu. „Spoločnosť Samsung si myslí, že dlaň človeka môže byť použitá na to, aby pomohla používateľom zapamätať si svoje heslo skrytím náznaku v rozptýlených líniách.“ píše internetový portál SamMobile.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: SamMobile

V popise patentu sa ďalej píše, že toto nemá byť metóda podobná odomykaniu zariadenia ako je napríklad skener odtlačkov prstov. Namiesto toho, Samsung chce využívať sken dlane na to, aby zariadenie identifikovala, že o obnovenie hesla žiada jeho majiteľ. Inými slovami, keď zabudnete vaše heslo a požiadate o jeho obnovenie tak namiesto klasických otázok ako sú napríklad „aké je meno Vašej matky“ a podobne bude používateľ skenovať svoju dlaň.

Zdroj: SamMobile

Čo si myslíte o tomto nápade z dielne kórejskej spoločnosti?

Zdroj: SamMobile

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close