Samsung nakoniec možno radu Galaxy Note celkom „nezabije“. Čo pre nás spoločnosť chystá?

Produktová rada Galaxy Note bude pravdepodobne prítomnou v portfóliu spoločnosti Samsung i naďalej. Nie už však ako samostatná rada telefónov.

Samsung Galaxy S22 Ultra_unik fotografii
Zdroj: frontpagetech.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že Samsung v minulosti potvrdil koniec produktovej rady smartfónov Galaxy Note. Dôvodom bolo, že spoločnosť sa chce sústreďovať najmä na skladateľné telefóny. Nedávne úniky informácií odhalili, že kórejský výrobca smartfónov pracuje na smartfóne Galaxy S22 Ultra, ktorý má rysy produktovej rady Note. Stane sa z tohto zariadenia nakoniec telefón z produktovej rady Note?

Bude zo zariadenia S22 Ultra nakoniec Note?

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál GSMArena.com naznačujú, že smartfóny Note budú predsa len prítomnými v portfóliu spoločnosti aj naďalej. Na druhej strane treba povedať, že nepôjde o samostatnú líniu telefónov, ako tomu bolo doposiaľ. Portál sa odvoláva na známeho leakera informácií, ktorý tvrdí, že Galaxy S22 Ultra sa bude volať Galaxy S22 Note.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Treba povedať, že mať v rovnakom názve zariadenia S, ale i Note, znie neprirodzene. Na druhej strane treba uviesť, že aktuálna situácia spojená s pandémiou, ale i nedostatkom čipov ako takých, priniesla už viacero prekvapení. Tak prečo nie?

Rovnako treba dať do pozornosti, že v minulosti sa objavili i snímky telefónu, ktoré odhalili, že Samsung pracuje na zariadení s perom S Pen, ktoré je typické práve pre telefóny Note. Inými slovami, slová leakera informácií nemusia byť vzdialené od reality.

Samsung Galaxy S22 Ultra_na prvych snimkach_3
Zdroj: frontpagetech.com

Mimochodom, v týchto dňoch sa objavilo zariadenie S22 Ultra, resp. S22 Note naprieč platformou Geekbench. Kódové označenie smartfónu bolo SM-S908N, resp. SM-S908U čo naznačuje, že Samsung pracuje na mutácii telefónu pre USA a zvyšok sveta. Ako už asi tušíte, tak rozdiel nájdeme v použitom procesore. Zatiaľ čo v jednom modeli telefónu je čip Snapdragon 8 Gen 1, tak v tom druhom nájdeme Exynos 2200.

Tak či onak, uvítali by ste smartfón Note, hoci pod „zvláštnym názvom“ na trhu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre