Spravodajstvo

Microsoft ponúka používateľom s pirátskou verziou Microsoft 365 obrovskú zľavu, aby si ho riadne kúpili

Jedným z najviac zneužívaných softvérov zo strany pirátov, je pravdepodobne Microsoft Office.

Mnohí z nás majú zakotvené v hlave, že čo je na internete vrátane softvéru, je zadarmo. Pravdou však je, že softvér, obsah na internete a podobne, ku ktorému pristupujeme musel niekto vytvoriť a pracovať na tom. Ale aj napriek tomu mnohí z nás do svojich zariadení sťahujú rôzne verzie softvéru, ktoré obchádzajú povinnosť platenia. Jedným z najviac zneužívaných softvérov zo strany pirátov, je pravdepodobne Microsoft Office. Práve pre týchto používateľov priniesol Microsoft zaujímavú ponuku. Na tému upozornil portál ghacks.net.

Máte pirátsky Office? Microsoft vám ponúkne zľavu, ak si ho zakúpite

Portál konkrétne upozorňuje na to, že používateľom, ktorí používajú pirátsku verziu kancelárskeho balíčka Office, Microsoft začal ponúkať zľavu, ak si softvér riadne zakúpia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa snímok, ktoré publikoval portál, Microsoft týmto používateľom ponúka 50% zľavu, ak si zakúpia softvér. Microsoft okrem notifikácie v rozhraní aplikácie, ktorá poukazuje na nelegálnu kópiu softvéru, upozorňuje i na riziká spojené s používaním tohto typu softvéru. Ide najmä o riziká spojené so stratou dát, absencie softvérovej podpory, ale i o bezpečnostné riziká, ktoré plynú z takto upraveného softvéru treťou stranou.

Piratsky softver Office_1
Zdroj: ghacks.net

V prípade, ak budete chcieť zistiť, či máte dostupnú zľavu, tak je potrebné sa prihlásiť s vašim Microsoftom účtom na stránky spoločnosti, kde uvidíte neskôr zľavu. Portál ďalej dodáva, že zľava sa zobrazila len používateľom s pirátskou verziou softvéru. Rovnako treba dodať, že zľava sa dotýka cloudovej služby, a nie offline balíka. Inými slovami, spoločnosť chce týchto používateľov premeniť v pravidelne platiacich zákazníkov za softvér.

Microsoft_zlava na softver
Zdroj: ghacks.net

Nech je ako chce, je pekné od spoločnosti Microsoft, že sa snaží s týmto problémom aktívne bojovať a z pirátov spraviť legitímnych zákazníkov. Mimochodom, ak by ste hľadali softvér tohto druhu, ktorý je dostupný zadarmo, dovoľte nám dať vám do pozornosti tieto alternatívy, na čele ktorých stojí WPS Office.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close