SamsungSpravodajstvoTechnológie

Samsung by mohol definitívne ukončiť „hon za megapixelmi“

Juhokórejský výrobca by mohol podľa popredného technologického leakera siahnuť po racionálnejších riešeniach hlavného fotoaparátu.

Vybraní výrobcovia smartfónov rozpútali v posledných rokoch menšiu vojnu v oblasti vývoja najlepšieho fotoaparátu pre vlajkové smartfóny. Výrobcovia však vo veľkej časti prípadov siahali až po absurdných technológiách, ktorých použitie v smartfónoch je vyslovene iracionálne. Narážame najmä na tzv. „hon za megapixelmi“, ktorý je už na prvý pohľad úplne zbytočný. Na trhu sú stále špičkové zariadenia, ktoré už roky využívajú viac menej identický hardvér vo svojich hlavných fotoaparátoch a v porovnávacích testoch si hravo poradia aj so zariadeniami s násobne vyšším počtom megapixelov. Jedným z výrobcov, ktorý sa do tohto honu v posledných rokoch zapojil je aj juhokórejský Samsung. Ten by však mohol konečne z tohto kolotoča vypadnúť a siahnuť by mohol po racionálnejšom riešení.

Špičkové no zbytočné technológie

Kvalitu technológií, ktoré vyvíja aj spoločnosť Samsung nikto nezapiera. Pri pohľade až na absurdne vysoké počty megapixelov je však každému jasné, že použitie takýchto snímačov v smartfónoch je viac než len zbytočné. Ku zásadnej zmene z pozície Samsungu by mohlo dôjsť možno aj v tomto roku. O nadchádzajúcich novinkách informoval na sociálnej sieti Twitter známy technologický leaker vystupujúci pod prezývkou Ice Universe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ten vo svojom Tweete informuje, že spoločnosť Samsung už údajne aktívne mení svoju stratégiu čo sa snímačov fotoaparátov týka. Juhokórejský gigant by sa údajne mohol uchýliť ku racionálnejšiemu riešeniu, ako ku riešeniu s čo najväčším počtom megapixelov. Takýto krok zo strany Samsungu by bol, samozrejme, pochopiteľný. Stále je však otázne, či sa plánuje výrobca otočiť o 180 stupňov, keďže doterajšou stratégiou bolo nalákať zákazníkov práve na špičkový fotoaparát s obrovským množstvom megapixelov.

Do „honu“ je zapojených hneď niekoľko ďalších výrobcov

Ako sme už spomenuli na začiatku, spoločnosť Samsung nie je v tomto „závode“ sama. Na krk jej dýchajú aj výrobcovia ako Xiaomi, Redmi, Realme, Huawei a ďalší. Na druhú stranu, na trhu sú aj výrobcovia, ktorí už roky presadzujú úplne odlišné a cenovo dostupnejšie technológie ako priamo spoločnosť Google vo svojej sérii Pixel, či série iPhone od spoločnosti Apple.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close