Spravodajstvo

S kúpou smartfónu ešte počkajte: Na trh prichádza nová vlna výkonných modelov!

Kúpu smartfónu by ste si aktuálne mali dobre zvážiť. Už čoskoro sa na trhu môžu objaviť nové výkonnejšie modely.

Výkonných smartfónov dnes nájdeme na trhu veľké množstvo. Len nedávno sme sa totiž dozvedeli, že prví výrobcovia smartfónov plánujú predstaviť aj modely, ktoré ponúknu až 24GB RAM, no okrem toho sa každou chvíľou predstavujú telefóny s novými technológiami vo viacerých oblastiach. Preto je veľmi ťažké povedať, kedy je ten najlepší čas pre kúpu nového smartfónu, nakoľko technológie idú stále vpred. Ak však teraz zvažujete kúpu nového modelu z prémiovej triedy, resp. vlajkovú loď, mali by ste ešte pár týždňov počkať. Na trh totiž prichádzajú prvé modely s výkonnejšou verziou čipsetu Snapdragon 8 Gen 2, ktoré nie sú od Samsungu. Bližšie informácie nám priniesol portál androidauthority.com.

Výkonnejší Snapdragon 8 Gen 2 sa objaví vo výbave ďalšieho smartfónu

Ak ste sledovali nové vlajkové lode, ktoré prišli na trh tento rok, určite vašej pozornosti neunikli nové výkonné modely od Samsungu. Tieto smartfóny neponúkli len tak obyčajnú verziu Snapdragonu 8 Gen 2. Verzia čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy ponúkla vyšší takt, vďaka čomu sme mohli tieto verzie smartfónu považovať za výkonnejšie ako iné priemerné modely s klasickou verziou vlajkového čipsetu od Qualcommu. Teraz však môžeme očakávať, že tento čipset s vyšším taktom príde aj do prvých telefónov na trhu, ktoré nepochádzajú od Samsungu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Snapdragon 8 Gen 2 3.36GHz predstavenie smartfónu
Zdroj: Weibo (Red Magic)

Prvým výrobcom, ktorý má predstaviť smartfón s 3.36GHz verziou Snapdragonu 8 Gen 2, má byť Red Magic. Pôjde o hernú verziu smartfónu, ktorá sa objaví na trhu už 5. júla, teda o pár dní. Podľa všetkého pôjde presne o tú istú verziu, akú sme mohli vidieť v smartfónoch od Samsungu zo série Galaxy S23. Bude to teda znamenať, že sa tento čipset predstaví aj v telefónoch od iných výrobcov a už čoskoro sa môžu na trhu objaviť modely s vyšším výkonom ako majú súčasné vlajkové lode.

Nasledovať bude aj výkonnejší Snapdragon 8+ Gen 2

S druhou polovicou roka nás bude čakať hneď niekoľko predstavení nových telefónov, medzi ktorými nájdeme aj modely so Snapdragonom 8+ Gen 2. Ďalší čipset s označením znakom + by mal opäť priniesť vylepšenie zo strany výkonu, no aj ďalších aspektov na trh. Ďalšie telefóny s výkonnejším čipsetom by mohli priniesť spoločnosti ako Samsung, Xiaomi či Motorola a chýbať určite nebudú ani ďalší výrobcovia. Počas leta by sme si teda mali zvážiť kúpu ďalšieho smartfónu. Predstaviť sa ich totiž má v blízkej dobe viac než dosť. O novinky tak nebude núdza ani v najbližších týždňoch či mesiacoch.

Kúpili ste si v posledných mesiacoch nový smartfón? Alebo stále čakáte na predstavenie nejakého lepšieho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close