Tento výrobca smartfónov sa zbláznil. Chystá telefón, ktorý výkonnom schová do vrecka aj výkonnejší notebook

Naše smartfóny už pravdepodobne nikdy nebudú mať problém s kapacitou RAM. Prví výrobcovia majú pracovať na kapacite až 24GB.

RAM pamat
Zdroj: Vosveteit.sk

Dnešné smartfóny častokrát ponúknu lepšiu výbavu ako niektoré počítače. V mnohých prípadoch v nich vieme rozbehnúť aj náročnejšie aplikácie a vykonávať viacero procesov, za čo bezpochyby vďačíme aj kapacite RAM. Operačná pamäť nášho smartfónu má dnes v priemere kapacitu približne 8GB, no na trhu nájdeme aj telefóny s 12GB či dokonca 16GB. Teraz sme sa však vďaka známemu leakerovi dozvedeli, že už čoskoro sa na trhu objavia aj prvé telefóny s kapacitou operačnej pamäte na úrovni 24GB. Bližšie informácie nám k tomu priniesol Digital Chat Station prostredníctvom svojho profilu na sieti Weibo. Potrebujeme však takúto kapacitu? A koľko operačnej pamäte vo svojom smartfóne využijeme? Pozrite sa na to spolu s nami!

24GB pamäte RAM sa môže objaviť v prvých telefónoch

Aj keď mnohí používatelia volia skôr verzie smartfónov s nižšou kapacitou RAM, hráči pravdepodobne tento posun privítajú. Známy leaker na svojom profile totiž oznámil, že prví výrobcovia telefónov môžu ponúknuť operačnú pamäť s kapacitou až 24GB, čo určite nie je málo. Takáto kapacita pritom nie je bežná ani pri počítačoch, teda najmä tých, ktoré sú určené pre kancelárske účely či bežné používanie. V tomto prípade ide teda skôr o výsadu hráčov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Digital Chat Station 24GB RAM
Zdroj: Weibo

V prípade takejto kapacity RAM by sme sa mali stretnúť s rýchlym typom LPDDR5X a siahnuť by po nej mali výrobcovia, ktorí využívajú nadstavbu ColorOS. Ak patríte medzi fanúšikov čínskych smartfónov, tak vám určite neušlo, že túto nadstavbu využíva značka OnePlus a OPPO. Okrem týchto značiek by sa mohli na trhu objaviť aj telefóny od iných výrobcov, ktorí by na takúto kapacitu operačnej pamäte vsadili. Potrebujeme to však v našich smartfónoch?

Priemerný používateľ takúto zmenu ani nepocíti

Digital Chat Station uvádza, že pri vlajkových lodiach by sa RAM s kapacitou 16GB mala stať štandardom. Ak ste však niekedy používali telefón s takouto kapacitou, určite viete, že to až taká zmena oproti 12GB či 8GB nebola. Viac kapacity operačnej pamäte samozrejme znamená, že môžete využívať náročnejšie aplikácie či viac aplikácií naraz. Priemerný používateľ však s takouto kapacitou nemá ako pracovať a určite ju riadne nevyužije. Aj z toho dôvodu môžeme povedať, že aktuálny štandard, teda 6GB či 8GB je pre používateľov plne vyhovujúci.

Zdroj: Vosveteit.sk

Do budúcna by ale mohlo ísť o posun, ktorý by používatelia mohli prijať. Aplikácie vyžadujú stále väčšie parametre, no môže trvať ešte niekoľko rokov, kým naše smartfóny budú potrebovať až 24GB RAM. Aj preto môžeme povedať, že táto zmena zatiaľ nemusí byť takou významnou, ako sa zdá. Zatiaľ nám teda postačí kúpiť si telefón s 8GB operačnej pamäte a môžeme pri tom ušetriť až desiatky či stovky eur.

Kúpili by ste si smartfón s 24GB RAM? A využili by ste takúto kapacitu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre