Spravodajstvo

Robia smartfóny s procesormi MediaTek horšie fotografie, ako tie s čipmi od Qualcommu?

Produktový manažér spoločnosti vivo odhalil, či smartfóny s čipmi spoločnosti MediaTek, robia horšie fotografie, ako tie s čipmi od Qualcommu.

V súčasnosti trhu s mobilnými čipmi v prípade Android zariadení dominujú dvaja hráči, MediaTek a Qualcomm. Čipy týchto výrobcov pokrývajú viac ako 90% trhu so smartfónmi. Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho ľudí siahne radšej po procesore od spoločnosti Qualcomm. Dôvodom je renomé MediaTeku, ktoré v minulosti nebolo najideálnejšie. V priebehu posledných rokov spoločnosť však urobila významný posun vpred a čoraz viac výrobcov smartfónov siaha práve po procesoroch spoločnosti MediaTek. V súčasnosti je spoločnosť dokonca najväčším dodávateľom čipov na svete.

Jedna z otázok, ktorá trápi používateľov smartfónov je, robia smartfóny s procesormi spoločnosti MediaTek horšie fotografie v porovnaní s tými od Qualcommu? Na túto otázku prináša odpoveď produktový manažér spoločnosti vivo, Han Boxiao. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Robia smartfóny s čipmy MediaTeku horšie fotografie, ako tie s procesormi od Qualcommu?

Boxiao uviedol, že na základe skúsenosti, ktoré nadobudol v odvetí smartfónov môže povedať, že smartfóny vybavené čipmi spoločnosti MediaTek nerobia horšie fotografie porovnaní s tými, ktoré sú poháňané čipmi spoločnosti Qualcomm. Podľa neho zlom nastal ešte v roku 2018, kedy MediaTek predstavil čip Helio P70. Podľa neho, od tohto modelu mobilného procesora, sú čipy na spracovanie ISP (pozn. redakcie: čip na spracovanie obrazu) na rovnakej úrovni, ako tie od spoločnosti Qualcomm.

Ďalej doplnil, že časy, keď bol MediaTek horší ako Qualcomm, pokiaľ ide o spracovanie ISP, sú už dávno preč. Boxiao ďalej uviedol, že dôvodom, prečo vznikol mýtus, že smartfóny MediaTek nefungujú tak dobre ako náprotivky s čipom Snapdragon v prípade fotoaparátov, je nedostatočný výskum, ale i vývoj telefónov s procesormi MediaTek zo strany výrobcov smartfónov.

Samozrejme, pri porovnaní kvality spracovania obrazu treba porovnávať zariadenia z rovnakej cenovej kategórie a s podobnými špecifikáciami.

V závere však treba dať do pozornosti, že spoločnosť vivo vo všeobecnosti patrí medzi väčších odberateľov čipov spoločnosti MediaTek. Inými slovami, jeho vyjadrenia treba brať s určitou rezervou.

Akú máte skúsenosť vy s čipmi spoločnosti MediaTek v súvislosti s kvalitou fotografií? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close