SpravodajstvoXiaomi

Batérie v Xiaomi smartfónoch vydržia dlhšie: Táto užitočná funkcia príde spolu s nadstavbou MIUI 13!

Novinka z MIUI 13 prinesie do Xiaomi smartfónov inteligentnú funkciu nabíjania. Optimalizované nabíjanie tak ušetrí našu batériu.

Trikov na zlepšenie kondície batérie nájdeme na internete mnoho. Od udržiavaním batérie medzi určitými percentami, cez sledovanie teploty batérie až po správne nabíjanie s výberom správnej nabíjačky. Výdrž batérie a jej kondícia sa však dá regulovať i softvérovo priamo od výrobcu. A práve na to bude slúžiť nová funkcia nadstavby MIUI 13, ktorá nám pomôže udržať si batériu v čo najlepšom stave i po dlhú dobu. Podľa nás ide o skvelú kompenzáciu rýchlejšieho nabíjania, ktoré Xiaomi prináša do smartfónov čoraz častejšie. Batéria v smartfóne by tak mala vydržať dlhšie i napriek napríklad 120W nabíjaniu. A ako bude novinka fungovať? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Optimalizované nabíjanie v nadstavbe MIUI 13 je na ceste

S príchodom rýchlejšieho a výkonnejšieho nabíjania sa mnohí používatelia smartfónov začali obávať toho, že sa ich batérie v smartfónoch budú rýchlo degradovať. Veľkým priekopníkom rýchleho nabíjania je najmä čínske Xiaomi, ktoré nám počas minulého roka prinieslo viacero modelov so 120W nabíjaním či dokonca 200W Hyper Charge. Čínsky gigant však myslí i na kondíciu batérie a prináša funkciu, ktorá vás určite osloví.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide práve o optimalizované nabíjanie, ktoré bude pozostávať z toho, že si smartfón bude pamätať naše správanie sa. Zapamätá si ako často smartfón denne nabíjame, na aké procesy ho využívame najčastejšie a podľa toho prispôsobí i rýchlosť nabíjania a predíde tak zbytočnému prijímaniu energie vo chvíli, kedy to smartfón nebude potrebovať, k plnému nabitiu sa tak dostaneme v dobu, kedy si smartfón zapamätá, že ho približne odpájame od nabíjačky. Dalo by sa povedať, že dnešný princíp nabíjania smartfónov je ako keby hlúpy. Mechanicky prispôsobuje príjem energie do smartfónu len podľa teploty batérie. S funkciou optimalizovaného nabíjania však Xiaomi prinesie o niečo inteligentnejší spôsob nabíjania.

Ako vlastne dnešné rýchlonabíjanie funguje?

Mnohí používatelia smartfónov sa i dnes boja rýchlejšieho nabíjania a práve preto odsudzujú také 67W nabíjanie či dokonca rýchlejšie. Dôvodom sú obavy z rýchlej degradácie batérie. I dnes sa bojíme, že by rýchlejším nabíjaním naša batéria prehnane trpela, príliš sa zahrievala a v konečnom dôsledku rýchlo stratila svoju pôvodnú kapacitu. Dnešné mechanické nabíjanie však v sebe skrýva i kúsok inteligencie a nenabíja náš smartfón celý čas plným výkonom.

Aspoň to tak uvádza čínske Xiaomi, ktoré je prvým výrobcom, ktorý priniesol svoje 200W nabíjanie. V praxi to znamená to, že naše zariadenie nevyužíva celý čas plný potenciál nabíjania. V skutočnosti sa spočiatku naozaj do nášho zariadenia dostane jeho plný potenciál, teda napríklad 120W pri 120-wattovom nabíjaní. Akonáhle však náš smartfón zaregistruje, že sa batéria viac zahrieva, poklesne i prísun energie, aby neprišlo k prehriatiu. Rýchlejšieho nabíjania sa tak vôbec nemusíme báť a s novou funkciou optimalizovaného nabíjania od Xiaomi už vôbec nie.

Uvítate novú funkciu vo vašom Xiaomi smartfóne? A aké nabíjanie podporuje váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close