Redmi Note 9T a Redmi 9T sú oficiálne predstavené! Poznáme aj naozaj agresívne nastavené európske cenovky

Na globálny trh prichádza dvojica nových smartfónov od spoločnosti Xiaomi. Konkurenciu by ste im momentálne hľadali márne.

redmi note 9t ilustracny
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi počas včerajšieho večera oficiálne predstavila dvojicu nových smartfónov Redmi Note 9T 5G a Redmi 9T. V prípade prvého spomínaného modelu ide o prvého predstaviteľa modelového radu Redmi Note s 5G konektivitou, čím Xiaomi opäť potvrdzuje, že chce priniesť najmodernejšie technológie aj do rúk bežných spotrebiteľov. Oba smartfóny prichádzajú s naozaj agresívne nastavenými cenovkami a to aj napriek výnimočným technickým parametrom.

Redmi Note 9T 5G – nový kráľ strednej triedy

redmi note 9t
Zdroj: Mi Blog

Nový Redmi Note 9T prichádza na globálny trh so 7nm osemjadrovým procesorom Dimensity 800U od spoločnosti MediaTek, ktorému sekundujú 4 GB RAM. Budúcim majiteľom bude k dispozícii 64 GB, respektíve 128 GB interného úložiska, ktoré je možné rozšíriť o 256 GB pomocou microSD karty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pri pohľade na samotný dizajn zariadenia je zrejmé, že dcérska značka Redmi sa čiastočne inšpirovala nedávno predstaveným zariadením Mi 10i. Oproti „indickému“ modelu je však Redmi Note 9T na zadnej strane vybavený polykarbonátovým zadným panelom, ktorý zaručuje skvelú odolnosť. Pri pohľade na prednú stranu je najviac výrazným prvkom samotný 6,53-palcový displej s FHD+ rozlíšením, pomerom strán 19.5:9 a 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Spomenúť určite treba aj zabudované ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, ako aj 13 MP selfie fotoaparát umiestnený v kruhovom výreze v ľavom hornom rohu displeja.

Čo sa zadnej fotografickej výbavy týka, Redmi siahlo po 48 MP hlavnom snímači zadného fotoaparátu, ktorému dopomáhajú 2 MP snímač hĺbky a 2 MP makro snímač, po boku ktorého sa nachádza LED blesk. Čo však zrejme zaujíma veľkú väčšinu záujemcov je kapacita batérie, ktorá má v tomto prípade naozaj úctyhodných 5 000 mAh. Batéria pritom podporuje 18W rýchle nabíjanie, no v balení nájdete až 22,5W nabíjací adaptér. Spomenúť však treba aj prítomnosť 5G technológie, NFC, snímač odtlačok prstov na bočnej hrane, AI Face Unlock systém, či 3,5 mm AUX jack.

Redmi 9T – zaujímavý entry-level

redmi 9t
Zdroj: Mi Blog

„Základný“ Redmi 9T prichádza na trh s netradičným 11nm osemjadrovým procesorom Snapdragon 662 od spoločnosti Qualcomm, ktorému sekundujú 4 GB, respektíve 6 GB RAM v najvyššej konfigurácii. Čo sa úložného priestoru týka, model Redmi 9T je na tom identicky, ako vyššie spomínaný Redmi Note 9T.

Oba smartfóny disponujú identickou uhlopriečkou displeja ako aj rozlíšením. V prípade lacnejšieho Redmi 9T však treba počítať s o čosi horšou odolnosťou displeja, keďže výrobca siahol po ochrannom skle Corning Gorilla Glass 3. Zmena nastala aj v prípade predného fotoaparátu, ktorý má rozlíšenie 8 MP a je umiestnený v strede displeja v kvapôčkovom výreze.

Veľké zmeny oproti drahšiemu modelu nenastali ani na zadnej strane zariadenia. V tomto prípade je zadný fotoaparát ináč umiestnený, pričom disponuje jedným snímačom navyše. Oproti Redmi Note 9T tak lacnejší Redmi 9T ponúka aj možnosť vytvárania širokouhlých fotografií vďaka 8 MP širokouhlému snímaču. Veľkým rozdielom je však použitá batéria. Model Redmi 9T je zameraný najmä na ohromne dlhú výdrž, ktorú má zabezpečiť batéria s kapacitou až 6 000 mAh. Taktiež podporuje 18W rýchle nabíjanie a v balení záujemcovia nájdu 22,5W nabíjací adaptér. K dispozícii je aj NFC, bočný snímač odtlačkov prstov, 3,5 mm AUX jack, ako aj AI Face Unlock systém.

Zaujímavé európske cenovky

Ako informovala spoločnosť Xiaomi vo svojom tlačovom vyhlásení, oba smartfóny sa dostanú na medzinárodné trhy už behom niekoľkých dní. Prvým by mal byť lacnejší Redmi 9T, ktorého predaj by mal byť spustený už 9. januára. 

  • Redmi 9T 4 GB + 64 GB – 159 eur
  • Redmi 9T 4 GB + 128 GB – 189 eur
  • Redmi 9T 6 GB + 128 GB – 199 eur

Drahší model Redmi Note 9T by mal na európsky trh doraziť už 11. januára. Dostupný však bude iba v dvoch variantoch interného úložiska. V prípade modelu Redmi Note 9T však ide o predpredajové ceny, ktoré sa po ukončení prvotného predaja zdvihnú o 30 eur, respektíve 20 eur v prípade modelu s väčším úložiskom.

  • Redmi Note 9T – 4 GB + 64 GB – 199 eur
  • Redmi Note 9T – 4 GB + 128 GB – 249 eur

Zdroj: Mi Blog

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre