Redmi Note 8 2021: V čom sa bude líšiť od pôvodného modelu?

Redmi Note 8 2021 mieri do Európy, otázkou však ostáva, v čom sa bude líšiť od pôvodnej "osmičky". Pozrite sa na ich porovnanie!

Xiaomi Redmi Note 8T
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi tento rok produkuje jeden smartfón za druhým a podľa najnovších informácií sa dočkáme návratu populárneho smartfónu z roku 2019. Pôvodný Redmi Note 8 by však mal prejsť niekoľkými zmenami, čím bude atraktívnym modelom i v tomto roku. Portál Newsbytesapp.com prináša teraz informácie o jeho výbave a musíme uznať, naozaj pôjde o vybavený smartfón. V čom všetkom sa vynovený Redmi Note 8 2021 bude líšiť od pôvodnej „osmičky“?

Výkon strednej triedy, výbava budget vlajky

Aby sa model spred dvoch rokov ujal, nemohlo Xiaomi vsadiť jednoducho na jeho softvérovú výbavu a chytiť sa muselo i fyzickej výbavy. Nová „osmička“ teda teraz získa čipset z dielne MediaTek, ktorý nájdeme napríklad v minuloročnom Redmi Note 9. Pôjde teda o Helio G85, ktorý hravo zvláda výbavu strednej triedy. Starší model získal čipset od konkurenčného Qualcommu, konkrétne Snapdragon 665.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšia zmena nastane na mieste displeja. Kódy už dnes jasne vravia, že Redmi Note 8 2021 získa 120Hz obnovovaciu frekvenciu, stále však pôjde o IPS LCD displej. Starší model získal len 60Hz displej, posun v tomto smere je teda naozaj skvelou voľbou. Kameňom úrazu je však čipset, ktorý podporuje len 60Hz frekvenciu, na finálnu verziu displeja si teda budeme musieť počkať až do predstavenia.

Zmena systému je však asi najvýraznejším krokom. Keďže nový Redmi Note 8 2021 získa najnovší Android 11 a MIUI 12.5, samozrejmosťou bude prístup k aktualizáciám na niekoľko rokov. Upgrade zažije tiež nabíjanie, ktoré prejde z 18W na 22.5W.

Ostatná výbava by mala byť zachovaná

48mpx snímač hlavnej kamery, 13mpx selfie kamera a 4000mAh batéria. Toto je výbava, ktorú sme našli pred dvoma rokmi v základnom modeli Redmi Note 8. I keď sa technológie za ten čas veľmi posunuli, v rámci úspory muselo Xiaomi siahnuť i po originálnom starom hardvéri a zmien sa v týchto oblastiach nedočkáme.

Otázna je i využiteľnosť 4GB pamäte RAM, ktorá bude najvyššou a jedinou možnosťou pri pamäti smartfónu. Interné úložisko by malo byť k dispozícii s kapacitou 64 alebo 128GB. Model Redmi Note 8 2021 bude zrejme predstavený už čoskoro, pretože podľa dostupných informácií je smartfón už plne pripravený na svoj debut.

Vidíte v takomto staršom i keď vylepšenom modeli využitie? Alebo skôr len model „do počtu“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre