SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 11T Pro odhaľuje svoje špecifikácie: Výbava bude lákavá, má to však háčik!

Model s označením Redmi Note 11T Pro prinesie špičkový výkon vďaka čipsetu od MediaTeku. Niektoré špecifikácie nás však nemusia potešiť.

Fanúšikom spoločnosti Xiaomi určite neušlo, že už o pár dní prebehne predstavenie ďalších produktov od Redmi, no dočkáme sa aj noviniek od materského Xiaomi. Hlavnými hviezdami predstavenia však budú modely z radu Redmi Note 11T. A práve teraz nám čínsky gigant potvrdil základnú výbavu jedného z modelov, ktorým bude Redmi Note 11T Pro. Tá znie naozaj lákavo, no na druhú stranu v ňom nájdeme aj niekoľko kompromisov. Čo všetko môžeme u nového modelu očakávať a aké vlastnosti nás môžu potešiť aj sklamať? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Srdce modelu bude tvoriť čipset od spoločnosti MediaTek

Pro verzia smartfónu z novej série smartfónov by sa rovnako ako aj ďalšie modely z radu Redmi Note, ktoré nám Xiaomi predstavilo tento rok, mala vzdať čipsetov od Qualcommu. Nahradiť by ich mal práve lacnejší MediaTek, ktorý má aj napriek nie veľmi populárnej reputácii veľmi výkonné čipsety. Redmi Note 11T Pro má teda v sebe priniesť čipset MediaTek Dimensity 8100. Zatiaľ nie je známe, či po rovnakom čipsete siahne aj základný model a vylepšená verzia s prívlastkom Pro+.

Kontroverznou súčasťou modelu bude ale jeho displej. Už predtým sa povrávalo o tom, že by nová séria smartfónov mohla prísť s IPS LCD panelmi, čo by bol pre Redmi rozhodne krok späť. Už minuloročné smartfóny zo série Redmi Note 10 vo väčšine ponúkali AMOLED panely, teraz sa však spoločnosť opäť vracia na lacnejšie IPS LCD displeje. U modelu Redmi Note 11T Pro nás však bude môcť potešiť aspoň vyššia obnovovacia frekvencia. Tá bude na úrovni 144Hz, čo naozaj nenájdeme vo väčšine smartfónov. Uhlopriečka displeja bude mať 6.67″ a tešiť sa budeme môcť aj na podporu Dolby Vision.

Redmi Note 11T Pro poteší, no nepôjde o vrcholný model

Ako ste si mohli všimnúť, Redmi Note 11T Pro sa bude sústreďovať na výkon. Ostatná výbava smartfónu však bude trochu v úzadí, ako napríklad jeho kamera. Tá bude pozostávať z troch snímačov, pričom hlavný má mať 64mpx. O výdrž zariadenia sa postará 5080mAh batéria a aby sme dlho neostali bez energie, poteší nás 67W nabíjanie. Podľa dostupných informácií v smartfóne nájdeme aj 3.5mm jack, stereo reproduktory a tiež podporu pre Dolby Atmos.

Z dostupných informácií o výbave môžeme usúdiť, že práve Redmi Note 11T Pro by mohol byť vhodným smartfónom pre ľudí, ktorí preferujú lepší výkon. Mohlo by ísť o akýsi lacnejší model s hernými vlastnosťami, ako herné zariadenie by sme ho však určite neklasifikovali. Na globálnom trhu pravdepodobne príde pod iným názvom, nakoľko séria Redmi Note 11T sa objaví na čínskom trhu. Práve tento konkrétny model sa v súčasnosti odhaduje, že ku nám príde ako Poco X4 GT.

Kúpili by ste si smartfón s takouto výbavou? A myslíte si, že Xiaomi spravilo s IPS LCD panelom dobre? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close