Redmi K40 Gaming Edition vs. BlackShark 4: Herné smartfóny pre každého!

Redmi K40 Gaming Edition je priamym rivalom modelu Black Shark 4 od Xiaomi. Ako dopadnú smartfóny v porovnaní? Pozrite sa sami!

Redmi vs. Black Shark
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi je výrobcom širokého spektra produktov. Od drobnej elektroniky pre chytrú domácnosť, cez športové pomôcky až po smartfóny a ich príslušenstvo, ktoré sa pýši nízkou cenou. Čínsky gigant to však celé posúva na vyššiu úroveň a smartfóny od Xiaomi a jej dcérskych značiek sú dostupné taktiež pre každého. Dnes sa však sústredíme na novinky od Xiaomi, ktoré sú síce obe z iných cenových relácií, no spája ich jedna vlastnosť. Redmi K40 Gaming Edition a BlackShark 4 sú hernými smartfónmi.

Konštrukcia a displej

Konštrukcia smartfónov s hernými vlastnosťami je veľmi dôležitá. Hráči hľadajú zariadenie, ktoré im príjemne padne do ruky a nebudú tak riešiť problémy s uchopením smartfónu. Zatiaľ čo Black Shark 4 je o 2mm dlhší, Redmi si to kompenzuje práve tenším zariadením a menšou hmotnosťou. Práve tieto rozmery nahrávajú do karát práve Redmi K40 Gaming Edition i keď Black Shark je o niečo masívnejší.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z pohľadu materiálov sú oba smartfóny sklenené na zadnej strane, rámčeky sú zasa hliníkové. Herným bonusom sú taktiež vysúvacie fyzické tlačidlá, ktoré sú pri bežnom využívaní zapustené do tela smartfónu.

Dôležitým aspektom je i displej smartfónu, ktorý je o niečo lepší u modelu Black Shark 4. Ten je síce v oboch prípadoch narušený „priestrelom“ pre selfie kameru, Black Shark však ponúka 6,67″ Super AMOLED s obnovovacou frekvenciou na úrovni 144Hz. Model z dielne Redmi ponúka „len“ 6,67″ OLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Oba smartfóny podporujú HDR10+ a sú chránené Corning Gorilla Glass.

Výkon a kamera

Ani z pohľadu výkonu nie je víťaz jasný. Black Shark 4 prichádza s čipsetom Snapdragon 870, ktorého rivalom je práve Mediatek Dimensity 1200. Práve tieto dva čipsety si majú konkurovať a novinka od Redmi vsadila na konkurenčný Mediatek. Nateraz tak nie je jasné povedať, ktorý smartfón bude výkonnejší, no predpokladáme, že herné testy budú prezentované už čoskoro.

Kamera smartfónu nie je niečo, čo by bolo pre herné smartfóny smerodajné. V súboji týchto dvoch modelov by však o niečo vyhralo Redmi, ktoré má síce rovnako trojitú kameru, no v K40 prichádza v zložení 64+8+2mpx. Systémovo kameru dopĺňa Android 11 a MIUI 12.5 a práve táto nadstavba je známa peknou úpravou snímok. Selfie kamera v prípade Redmi má 16mpx. Herný Black Shark 4 tak získava „len“ 48+8+5mpx, avšak selfie kamera ponúka až 20mpx. Systémovo prináša taktiež Android 11, no s nadstavbou Joy UI 12.5

Doplnky a cena

Je priam neuveriteľné, s akou výbavou dokázalo Redmi vytvoriť smartfón s takou cenou. Duálne reproduktory od JBL, snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania, NFC a 5065mAh batéria nabíjaná 67W adaptérom je naozaj snom. A cena najvyššej verzie 12/256GB? 345€!

Black Shark 4 sa taktiež nedá zahanbiť a ponúka stereo reproduktory, rovnaký snímač odtlačkov prstov, NFC a 4500mAh batériu napájanú až 120W nabíjaním! Cena pre verziu 12/256GB je na úrovni 475€ s použitím kupónu!

Vybrali by ste si medzi týmito novinkami? Myslíme, že Redmi nasadilo latku veľmi vysoko a modelu z dielne Black Shark môže pokojne konkurovať!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre