Spravodajstvo

VIDEO: Bol predstavený prvý mobil s Windows 10 a nie je to Lumia

Filipínsky výrobca mobilných zariadení Cherry Mobile predstavil na veľtrhu Computex prvé dva telefóny s operačnými systémami Windows 10, Alpha Prime 4 a Alpha Prime 5. Hoci z veľkej pravdepodobnosti sa spomínané telefóny k nám nedostanú, vzhľadom na to, že sa jedná viac menej o lokálneho výrobcu telefónov, ale to nám nebráni, aby sme ich vám v skratke predstavili.

Cherry Mobile: Alpha Prime, prvý Windows Phone s operačným systémom Windows 10
Cherry Mobile: Alpha Prime, prvý Windows Phone s operačným systémom Windows 10

Telefóny sami o sebe nepatria medzi najvýkonnejšie zariadenia, ale medzi nižšiu triedu. Srdce Prvého telefónu, Alpha Prime 4 tvorí štvorjadrový procesor staršej výroby, Snapdragon 210 s taktom 1,1 GHz, ktorému sekunduje 512 MB RAM pamäte. Prednú časť telefónu tvorí 4-palcový displej s neznámym rozlíšením (pravdepodobne sa bude jednať o rozlíšenie 800 x 600 bodov) Výrobca na zadnej strane implementoval fotoaparát s rozlíšením 8 MPx (na prednej strane nájdeme 2 MPx fotoaparát), avšak čo sa týka ďalších špecifík, ako je napríklad priepustnosť svetla, clona, … výrobca neuvádza. Ale na druhej strane telefón sa môže pochváliť LTE konektivitou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhý telefón, Alpha Prime 5 mierne podrástol o jeden palec. Čo sa týka rozlíšenia displeja, tak to nám zatiaľ nie je známe, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa bude jednať o qHD aleho HD rozlíšenie. Čo sa týka ostatných parametrov oproti svojmu menšiemu „bračekovi“, tak tie ostali nezmenené okrem pamäte RAM, ktorá si polepšila o ďalších 512 MB.

Nižšie na videu si môžete pozrieť krátke hnads-on video, ktoré má na svedomí zahraničný portál Windowscentral.com, kde uvidíte Alpha Prime 4 priamo v akcii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close