ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Prekvapil vás nedostatok voľného miesta v smartfóne? Takto si uvoľníte pár GB

Pomocou aplikácie Google Súbory si môžete za chvíľu uvoľniť miesto v smartfóne. Pozrite sa, ako na to.

Je jedno akú veľkú máme pamäť smartfónu, ak zariadenie používame aktívne, jedného dňa každý uvidí varovanie o nedostatku voľného miesta.  

Či už radi fotíme, vymieňame si vtipné obrázky so známymi, alebo používame smartfón na prácu a sťahovanie príloh z e-mailov, všetky súbory zaberajú miesto. Niektoré, napríklad videá, filmy alebo hudba, majú väčšiu veľkosť ako iné a prirodzene zapĺňajú miesto rýchlejšie. Keď už sa ale stane že nemáme dostatok voľného miesta, tento problém môžeme riešiť rôznymi spôsobmi.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si rýchlo uvoľniť pamäť v smartfóne vysvetľujeme napríklad v tomto článku, no dnes vám ukážeme ďalší trik, ktorý vám pomôže uvoľniť aspoň pár gigabajtov voľného miesta. Hoci to nie je úplne najviac, aj to pomôže, obzvlášť ak vymažete súbory, o ktorých ste ani nevedeli. K tomuto triku potrebujete Google Súbory, čo je aplikácia na efektívne manažovanie súborov v smartfóne. Niektoré modely ju majú predinštalovanú, no ak ju nemáte, bezplatne si ju stiahnete z Obchodu Play. Ak neviete, o akú aplikáciu ide, nižšie si ju môžete stiahnuť.

Files od Googlu
Files od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

Uvoľnite si pár GB voľného miesta 

Ako sme už spomenuli, pri sťahovaní súborov sa môže stať, že úplne zabudnete, že ich v zariadení máte. Ak sťahujete napríklad PDF dokumenty alebo iné väčšie súbory, tie sa vám bežne v smartfóne neobjavia, ak nemáte aplikáciu, cez ktorú si ich môžete pozerať. Ako sa hovorí, zíde z očí, zíde z mysle a je prirodzené, že na tieto súbory môžeme zabudnúť.  

Otvorte si však Google Súbory a na spodnej lište nájdete možnosť vyčistiť, kliknite na ňu. Aplikácia vás zoberie na nové okno, kde uvidíte rôzne možnosti. Tentokrát si nájdite odstrániť stiahnuté súbory a kliknite na možnosť vybrať súbory.  

Ako si v smartfóne uvoľniť pár GB voľného miesta?
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom okne si môžete označiť všetky súbory, ktoré ste si dakedy stiahli do smartfónu a zabudli ste na ne. Ak chcete uvoľniť čo najviac miesta, odporúčame označiť všetky a presunúť ich do koša. Dávajte si však pozor, presunutím do koša ich zo smartfónu nevymažete. Posledným krokom je nájsť kôš. K nemu sa dostanete kliknutím na ikonu menu vľavo hore. Kliknite na ňu a zvoľte si vyprázdniť kôš.  

Ako si v smartfóne uvoľniť pár GB voľného miesta?
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Takto si môžete odstrániť aj ďalšie súbory, napríklad fotografie stiahnuté z aplikácie WhatsApp. Postup je rovnaký ako pri odstraňovaní stiahnutých súborov. Ak už nepotrebujete nutne uvoľniť miesto v pamäti, môžete si sami vybrať, aké súbory chcete vymazať a aké nie. Po označení a presunutí do koša ale nezabúdajte na jeho vyprázdnenie.  

Ak ste vymazávali súbory vo veľkom, kôš si ešte môžete pre istotu skontrolovať. Vyhnete sa napríklad tomu, aby ste si omylom vymazali dôležitý pracovný dokument alebo rodinné fotografie. Okrem iného aplikácia umožňuje aj zoradenie súborov stiahnutých v telefóne podľa veľkosti, prípadne sa môžete pozrieť aj na aplikácie, ktoré zaberajú veľa miesta. Rovnako môžete odstrániť cez aplikáciu aj duplicitné súbory.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close