APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Prehliadač DuckDuckGo príde i na desktop, prezrádza CEO spoločnosti. Pozrite sa, čo zatiaľ vieme

DuckDuckGo bude expandovať i na počítače, prezrádza Weinberg, CEO spoločnosti. Chcú konkurovať prehliadaču Chrome od Google.

Súkromie je medzi používateľmi čoraz diskutovanejšou témou. Mnohí z nás sa snažia vyhýbať rôznym sledovačom, ktoré analyzujú naše správanie a na základe toho nás profilujú a servírujú nám prispôsobený obsah a reklamu. Jedným z priekopníkov v tejto oblasti je vyhľadávač DuckDuckGo, ktorý ešte v roku 2018 sprístupnil pre smartfóny internetový prehliadač nesúci rovnaké meno. Tento prehliadač je výnimočný tým, že zamedzuje rôznym sledovačom, aby monitorovali našu aktivitu. Rovnako neprispôsobuje  ani výsledky vyhľadávaní na základe našej minulej aktivity.

DuckDuckGo chce vlastný prehliadač i pre desktop

DuckDuckGo najnovšie hlási, že rok 2022 bude pre spoločnosť zlomovým. Dôvodom je plánovaná expanzia smerom na počítače, kde chcú priniesť svoj internetový prehliadač.

Riaditeľ spoločnosti Gabriel Weinberg v rámci publikovaného blogu uisťuje, že desktopová verzia bude spracovaná rovnako dobre, ako je to v prípade mobilnej verzie. Weinberg ďalej dodáva, že prehliadač poskytne vysokú ochranu súkromia bez toho, aby používateľ musel hľadať funkcie ochrany niekde hlboko v nastaveniach.

DuckDuckGo_prehliadac pre desktop
Zdroj: DuckDuckGo

K dispozícii bude i tlačidlo „Fire“

Okrem iného, počítačová verzia prehliadača bude rovnako, ako je to v prípade mobilnej verzie, disponovať tlačidlom „Fire“. To slúži na odstránenie všetkých kariet prehliadania vrátane údajov z prehliadania internetu.

DuckDuckGo_tlacidlo Fire
Zdroj: DuckDuckGo

Weinberg ďalej upozorňuje i na to, že v priebehu tohto roka pribudlo viacero nových funkcií. Jednou z nich, ktorá súvisí s tlačidlom Fire, je možnosť pridania stránky medzi výnimky, pri ktorých nedôjde k odstráneniu údajov z prehliadania. Samozrejme, funkcie bude prítomnou aj v prípade desktopovej verzie prehliadača.

DuckDuckGo bude jednotkou na trhu, myslia si tvorcovia prehliadača

Weinberg otvorene hovorí, že očakáva, že DuckDuckGo prekoná konkurenčné prehliadače. Prezident spoločnosti ubezpečuje, že ich produkt bude oveľa bezpečnejší, prehľadnejší, jednoduchší a oveľa rýchlejší ako napríklad Google Chrome. Ide o odvážne slová, ktoré sa dnes zdajú byť uletenými od reality. Na druhej strane treba spomenúť, že v prípade Android smartfónov, ide o druhú najsťahovanejšiu aplikáciu svojho druhu, hneď po prehliadači Chrome. Rovnako treba uviesť, že 9% Američanov používa DuckDuckGo.

„Našu počítačovú aplikáciu založíme na vykresľovacích moduloch poskytovaných operačným, čo nám umožňuje zbaviť sa množstva nepotrebných zbytočností a neporiadku, ktoré sa v priebehu rokov nahromadili vo veľkých prehliadačoch.“   hovorí Weinberg.

Len pre zaujímavosť, vyhľadávač DuckDuckGo sprostredkuje každý deň približne 100 miliónov dotazov na vyhľadávanie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close