SpravodajstvoWindows

Časť používateľov s procesormi Intel dostáva aktualizáciu ovládačov, ktorá vylepšuje výkon Windows počítačov. Týka sa to i vás?

Intel začal distribuovať aktualizáciu ovládačov Intel DCH driver (30.0.101.1191), ktorá rieši problémy súvisiace s nástrojom Desktop Windows Manager.

Časť používateľov operačného systému Windows 10 a Windows 11 má dôvod na radosť. Dôvodom je aktualizácia ovládačov Intel DCH driver (30.0.101.1191), ktorá rieši niekoľko problémov súvisiacich s  Desktop Windows Manager. Na tému upozorňuje portál windowslatest.com.

Čo je to Desktop Windows Manager?

Pre tých, ktorí nevedia, čo to je Desktop Windows Manager, tak ide o kompozičného správcu okien, ktorý vykresľuje všetky tie pekné efekty v systéme Windows. Ide napríklad o priehľadné okná, živé miniatúry na hlavnom paneli, animácie, vizuálne efekty a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento nástroj je súčasťou Windows a možno ho v Správcovi úloh nájsť ako „DWM.exe“ alebo „Desktop Windows Manager“.  Od verzie Windows 7 ho nie je možné deaktivovať a je životne dôležitý pre riadny chod vášho zariadenia.

Väčšinu času si ani nevšimnete, že beží na pozadí vášho počítača.  Nespotrebováva totiž veľkú časť výpočtového výkonu zariadenia. Zvyčajne využíva 2 – 8 % CPU a menej ako 100 MB RAM.  Chyba v DWM, či ovládačoch, môže však viesť k vysokej spotrebe zdrojov zariadenia (CPU, RAM,..) s čím sa spájajú, ako už asi tušíte, problémy so stabilitou a chodom systému.

Aktualizácia ovládačov Intel DCH 30.0.101.1191

Najnovšia aktualizácia ovládačov, ktorú uvoľnila spoločnosť Intel, prináša opravu kritického problému so stabilitou Desktop Windows Manager na zariadeniach využívajúcich integrovanú grafiku Intel. Intel uviedol, že nová verzia ovládačov rieši problémy, ktoré mohli viesť napríklad k častým pádom alebo oneskoreniam pri hraní určitých hier. Spoločnosť uvádza, že napríklad vylepšila výkon pre hry ako sú Halo: Combat Evolved Anniversary, Battlefield 2042, FIFA 21 a ďalšie. Rovnako treba uviesť, že aktualizácia ovládačov je dostupné pre používateľov s procesorom Intel 6. generácie alebo novším.

Samotná aktualizácia ovládačov by mala byť postupne distribuovaná prostredníctvom systémovej aktualizácie Windows Update, prípadne si ju môžu používatelia stiahnuť i manuálne a to prostredníctvom nástroju Driver & Support Assistant od spoločnosti Intel. Nástroj na aktualizáciu ovládačov si môžete stiahnuť zo stránok spoločnosti Intel.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close