ANDROIDAppleSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Predaj Windows smartfónov klesol. Darilo sa hlavne Androidu

Už viacero krát sme písali, že Windows Phone dosiahol svoje dno, ale vyzerá to tak, že sa dá ísť ešte nižšie.

Nezávislá agentúra Kantar, ktorá prináša v pravidelných intervaloch reporty z viacerých oblastí vypustila jeden, ktorý zaujme hlavne fanúšikov smartfónov. Totiž v rámci najnovšej analýzy sa pozrela na kĺb predajnosti jednotlivých smartfónov podľa operačného systému (medzi mesačné porovnanie), poďme sa pozrieť na výsledky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvé porovnanie poukazuje na predaj jednotlivých smartfónov podľa operačného systému v USA, kde sa najlepšie darilo „domácemu“ iOS, ktorý rástol zhruba 4%. Čo sa týka Androidu tak ten zaznamenal pokles o 3% body, Windows Phone poklesol o 0,9% bodu, vďaka čomu dosiahol podiel na predaji smartfónov o veľkosti 1,7%.

Zdroj: Kantar

Čo sa týka európskych trhov, tak tam sa Windows platforme nedarilo o nič lepšie. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci Veľkej Británie platforma sa výrazne prepadla, o 4,1% bodu v medzi ročnom porovnaní na 2,1% trhový podiel.

Zdroj: Kantar

Inak to nebolo ani vo Francúzsku, kde predaje Windows smartfónov poklesli o rovných 5%.

Zdroj: Kantar

Nemecko, kedysi bašta Windows platformy v Európe zaznamenala rovnako medziročný pokles predajnosti smartfónov, kde prepad bol o veľkosti 3,3%.

Zdroj: Kantar

Rovnaký trend predajnosti Windows smartfónov je aj v Taliansku, kde sa platforma ešte drží na relatívne „peknej“ hodnote 4,3%.

Zdroj: Kantar

Najhoršie na tom je Španielsko, kde predaj Windows smartfónov je najslabší. Z dát totiž vyplýva, že len  0,2% smartfónov  v krajine sa predá s operačným systémom od Microsoftu.

Zdroj: Kantar

Ako je to s Vami, prechádzali ste na inú platformu aj vy?

Zdroj: Kantar, vlastný (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close