Pozrite sa, ako môžete pomocou smartfónu odomykať váš Windows 10 počítač

Pomocou aplikácie Remote Fingerprint Unlock môžete odomykať váš počítač prostredníctvom smartfónu.

ako odomknut pocitac pomocou smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Dávnejšie sme vám priniesli návod, ako si môžete uložiť do vášho zariadenia miesto, kde ste zaparkoval auto, a nechať sa neskôr pomocou aplikácie navigovať k danému miestu. Ide o skvelú funkciu, ktorá si nájde využitie hlavne v prípade lokalít, ktoré sú pre vás neznámymi. Dnes sme si pre vás pripravili ďalší tip na šikovnú aplikáciu, pomocou ktorej môžete odomknúť váš počítač prostredníctvom smartfónu.

Odomykajte smartfón pomocou smartfónu

Do pozornosti by sme vám chceli dať aplikáciu Remote Fingerprint Unlock, prostredníctvom ktorej viete odomknúť počítač prostredníctvom smartfónu na diaľku. Aplikáciu môžete stiahnuť z odkazu nižšie. Dostupná je zadarmo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Remote Fingerprint Unlock
Remote Fingerprint Unlock
Developer: Rusu Andrei
Price: Free

Najprv si stiahnite aplikáciu do smartfónu. Potom odložte na chvíľku váš telefón bokom a stiahnite si inštalačný súbor pre počítač z Google Drive disku. Otvorte .exe súbor a nainštalujte ho.

Odomykanie pocitaca smartfoniv_navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz zablokujte váš počítač prostredníctvom klávesovej skratky WIN + L. Dôvodom je, že aplikácia, ktorú ste si nainštalovali do počítača, je schopná komunikovať s mobilnou aplikáciou len v režime, keď je zablokovaný. Potom si otvorte aplikáciu v smartfóne.  V rámci aplikácie otvorte ponuku Menu a potom zvoľte možnosť Scan.

Ako odomknut pocitac pomocou smartfonu_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom uvidíte ponuku, ako môžete vidieť nižšie. V tomto kroku je potrebné spárovať počítač so smartfónom. Môžete tak urobiť prostredníctvom IP alebo Bluetooth. My sme si zvolili možnosť pomocou Bluetooth. Stačí dať vyhľadať dostupné zariadenia a spárovať následne smartfón s vašim PC (pozn. redakcie: ak by vám spárovanie nefungovalo pomocou Bluetooth, tak skúste ešte pred týmto krokom spárovať smartfón s PC pomocou Nastavení počítača > Zariadenia > Pridať zariadenie Bluetooth alebo iné zariadenie).

Po spárovaní ešte pár sekúnd počkajte. Vyskočí vám okno, ktorým spárovanie potvrdíte. Potom otvorte opäť ponuku Menu a vyberte sekciu „My Accounts“. V rámci tejto sekcie by ste mali vidieť následne váš počítač. Kliknite na 3 bodky a potom zvoľte možnosť „Add Account“. Následne vyplňte prihlasovacie údaje do vášho zariadenia (e-mail a heslo/alebo PIN), ktorý sa prihlasujete do počítača.

Ako odomknut pocitac pomocou smartfonu_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Teraz môžete pomocou aplikácie, ktorá vás po otvorení vyzve k priloženiu prsta na skener, odomykať váš počítač. Dali by sme vám ešte tip, aby ste si pridali ikonu aplikácie na plochu obrazovky, aby ste ju nemuseli neskôr vyhľadávať v zozname aplikácií. Prípadne si môžete vytvoriť widget. V tomto prípade ide však o platenú funkciu. Pro verzia aplikácie stojí 1,69€.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre