SpravodajstvoWindows

Pozor, Microsoft vás začne bombardovať čoskoro týmto otravným upozornením

Microsoft sa rozhodol pre pomerne agresívnu taktiku, čo sa týka najnovšej Windows 11. Otravná obrazovka, ktorá vyzýva používateľov Windows 10, aby si stiahli Windows 11, sa vráti.

Hoci Windows 11 vyšiel približne pred troma rokmi, veľké množstvo užívateľov stále ostáva na staršej desiatke. Ak patríte medzi nich, pripravte sa. Microsoft vás opäť bude “otravovať” vyskakovacím oknom, ktoré vás prehovára na inštaláciu nového operačného systému.  

S novou aktualizáciou sa tak užívatelia budú musieť opäť raz preklikať niekoľkostranovou reklamou na Windows 11, ktorá naozaj nikoho nepoteší, obzvlášť ak sa niekam ponáhľate a musíte sa preklikať cez nevyžiadané okno. Microsoft už dávnejšie oznámil, že Windows 10 v októbri 2025 skončí oficiálna podpora a zároveň začal technologický gigant nabádať užívateľov, aby preskočili na novší operačný systém, informuje Windows Latest. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Windows 11 je bezplatnou aktualizáciou, no aj napriek tomu mnohí radšej ostávajú na staršej a overenejšej 10. Ak chcete aktualizáciu odmietnuť, stačí kliknúť na možnosť odmietnuť aktualizáciu alebo pokračovať vo Windows 10. Ak sa však chcete dostať späť do vášho zariadenia a používať ho tak ako normálne, preklikať sa musíte až cez štyri rôzne obrazovky nižšie.  

Na prvej vám Microsoft vysvetľuje, že Windows 11 je zdarma a že môžete normálne používať zariadenie, až kým sa nový OS nestiahne. Zároveň vysvetľujú, že nový OS nezaberie veľa miesta. Na druhej obrazovke sa dozviete, že prechod na nový operačný systém je hladký proces a všetky súbory a programy sa ponechajú.  

Na predposlednej obrazovke sa píše, že Windows 11 je zábavným a svižným vylepšením s novým dizajnom, lepšou bezpečnosťou a rýchlosťou.  

Prečo ľudia nechcú Windows 11?  

Podľa prieskumu StatCounter má Windows 10 až 66,43% podiel na trhu, v porovnaní s 27,82% podielom Windowsu 11.  

Windows 11 nemal najľahší začiatok, čo mnohých presvedčilo, aby radšej počkali a ešte ostali na staršej desiatke. Iní zas vnímajú, že má Windows 11 väčšie hardvérové nároky a vôbec sa im nepáči zjednodušený dizajn operačného systému.  

Nútené “reklamy” a žiadosti o aktualizáciu nie sú najlepším krokom Microsoftu. Podľa viacerých odborníkov a názoru samotných užívateľov sú vnímané skôr negatívne a aj to malé percento užívateľov, ktoré o upgrade rozmýšľalo, radšej ostane na staršom OS. Zaujímavé bude sledovať, čo Microsoft urobí ďalej. Na budúci rok sa Windows 10 skončí podpora čo znamená, že viac ako 66% užívateľov nebude dostávať bezpečnostné aktualizácie. To predstavuje bezpečnostné riziko.  

Jednou z možností je predĺženie životnosti Windows 10, no oveľa pravdepodobnejšie je, že Microsoft zvolí ešte agresívnejšiu taktiku. Užívatelia teda možno uvidia tieto vyskakovacie okná ešte častejšie. Ak ste zvyknutí na Windows, neostáva vám nič iné, než pretrpieť tieto okná. Alternatívou môže byť preskočenie na iný operačný systém.  

Neodporúčame však, aby užívatelia ostávali na nepodporovanom operačnom systéme. Rovnako ako pri smartfónoch, OS bez aktualizácií predstavuje bezpečnostné riziko, hlavne ak hovoríme o čoraz novších a vyspelejších formách kyberútokov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close