Používate WhatsApp? Tieto nové funkcie sú na ceste!

Zakladateľ Facebooku potvrdzuje, že služba WhatsApp dostane v dohľadnej dobe nové funkcie. Pozrite sa aké!

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Služba WhatsApp je v týchto mesiacoch jednou z najskúšanejších komunikačných platforiem. Dôvodom je, že od 15. mája sú v platnosti nové pravidlá, ktoré sú mnohými považované za kontroverzné. Rovnako služba hovorila, že ak ich používatelia nepotvrdia, tak im bude obmedzená funkcionalita aplikácie. Nakoniec sa tak nestalo a pár dní po zavedení nových pravidiel WhatsApp otočil o 180-stupňov, čím nahneval mnohých používateľov.

Na ceste sú nové funkcie

Najnovšie sa tejto službe dostáva extra pozornosti. Tentokrát však reč nie je o kontroverzných podmienkach používania služby, ale o funkciách, ktoré by mali byť už čoskoro prítomnými. Na tému upozorňuje portál beebom.com s odvolaním sa na vyjadrenia generálneho riaditeľa Facebooku a ďalší predstaviteľov spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou funkciou, ktorá by mala byť čoskoro dostupnou, je upravený režim miznúcich správ. V súčasnosti tento režim ponúka možnosť automatického mazania správ po 7 dňoch, to by sa však malo už čoskoro zmeniť. WhatsApp by mal v dohľadnej dobe povoliť túto funkciu pri všetkých nových konverzáciách a okrem toho, by mali pribudnúť možnosti nastavenia časových intervalov, kedy má dôjsť k odstráneniu správ. Podľa nedávno publikovaných správ služba WhatsApp aktuálne testuje 24-hodinový interval.

miznuce_spravy_novy rezim-1
Zdroj: WABetaInfo via Beebom

Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá by mala pribudnúť, je možnosť videnia fotografie, či videa iba jedenkrát. V praxi by to malo znamenať, že používateľ bude mať k dispozícii možnosť odoslania multimediálnej správy, ktorú si bude môcť jej adresát pozrieť iba jedenkrát.

funkcia odoslania multimedialnej spravy aby bola viditelna iba raz
miznuce_spravy_novy rezim-1

Zuckerberg uviedol, že táto funkcia ešte viac podporí primárny cieľ WhatsAppu stať sa platformou pre súkromné a bezpečné zasielanie správ.

Poslednou funkciou, ktorá chýba ako soľ, je možnosť využívania služby WhatsApp naprieč viacerými zariadeniami súčasne. Hoci dnes táto funkcia existuje v obmedzenej podobe, tak stále neumožňuje používanie jedného účtu na dvoch rôznych smartfónoch súčasne. Rovnako treba dodať, že pre používanie služby WhatsApp na viacerých zariadeniach (napríklad smartfón a počítač), je aktuálne potrebné, aby bol smartfón neustále online. To by sa malo v dohľadnej dobe už čoskoro zmeniť. WhatsApp sľubuje, že  túto technickú výzvu na zabezpečenie správnej synchronizácie všetkých správ medzi zariadeniami, keď nie je primárne zariadenie pripojené k internetu, sa podarilo spoločnosti vyriešiť.

Ktorú z funkcií vyššie oceníte najviac? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre