Xiaomi pokračuje v aktualizáciách na MIUI 12.5: Ktoré smartfóny sú teraz na rade?

MIUI 12.5 mieri do ďalšieho prémiového smartfónu z tohto roku, kde je momentálne nadstavba dostupná a ktoré smartfóny ešte čakajú?

Miui_12.5
Zdroj: MIUI

Aktualizácie na systém s nadstavbou MIUI 12.5 nabrali rýchle tempo a každou chvíľou vám hlásime o ďalšom smartfóne, ktorý ju obdržal. Dnes tomu nebude inak, pretože Xiaomi vypúšťa globálnu aktualizáciu pre ďalšiu novinku z tohto roka, informuje portál Xiaomiadictos.com. Majitelia smartfónu Mi 11i by tak mali evidovať novú nadstavbu, ktoré smartfóny tak budú nasledovať? A ktoré už aktualizáciu obdržali? Pozrite sa na prehľad aktualizačného plánu Xiaomi!

Mi 11i obdržiava aktualizáciu

Model Mi 11i bol predstavený len pred pár mesiacmi po boku vlajkových smartónov ako Mi 11 Pro či Mi 11 Ultra. Ide o európsku verziu smartfónu Redmi K40 Pro+, ktorá ponúka prémiový výkon a kvalitné spracovanie. Základná verzia tohto smartfónu u nás pomenovaná ako Poco F3 získal aktualizáciu na MIUI 12.5 len nedávno, nikoho tak neprekvapí, že čas pre prémiový Mi 11i nastal.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia s nadstavbou MIUI 12.5 prichádza s názvom V12.5.2.0.RKKEUXM, ide teda o európsku verziu. Globálna nadstavba s označením MI zatiaľ aktualizáciu nezískava, je však otázkou najbližších dní, kedy príde i tam. Veľkosť aktualizácie je len 596MB a je dostupná prostredníctvom OTA.

Aká je dostupnosť MIUI 12.5?

Nadstavba, ktorá sľubuje nápravu všetkých problémov v systéme a optimalizáciu Android 11 je v plnom prúde distribúcie. Druhá vlna nadstavby mala prísť až o mesiac, teda v júli. Podľa všetkého však Xiaomi narušil svoj plán a prinesie nám nadstavbu do dostupnejších smartfónov skôr, ako bolo pôvodne avizované.

Inú stratégiu na globálnej pôde sme spozorovali vo chvíli, keď prvým smartfónom s MIUI 12.5 bol Redmi Note 10S. V súčasnosti sa nová nadstavba nachádza celkovo v x smartfónoch zahŕňajúc Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10S, Mi 11, Mi 10 Pro, Poco X3 Pro, Mi Note 10 Lite, Mi 10 Lite a Poco F3. Xiaomi tak zrejme prechádza do druhej vlny aktualizácií skôr, ako dokončí prvú vlnu, kde na svoju aktualizáciu čakaú ešte modely ako Mi 10, Mi 10T a Mi 10T Pro.

Je teda pochopiteľné, že by Xiaomi pokračovalo práve týmito smartfónmi, nevylučuje sa však aj ďalšia distribúcia nadstavby do smartfónov z druhej vlny. Konkrétne ide o tieto zariadenia.

 • Mi Note 10
 • Mi Note 10 Pro
 • Mi 10T Lite
 • Redmi Note 9T
 • Redmi Note 9 Pro
 • Redmi Note 9S
 • Redmi Note 9
 • Redmi Note 8 Pro
 • Redmi 9
 • Poco X3 NFC
 • Poco F2 Pro

Vyskúšali ste už nové MIUI 12.5, alebo stále čakáte? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre