Ako zistiť teplotu batérie vášho Xiaomi a aká hodnota je správnou, aby ste ju neprimerane neopotrebovávali?

Dlhodobé vystavenie batérie neprimeraným teplotám má dopady na životnosť batérie.

Teplota baterie smartfonu Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk, PNG Wing

Batérie našich smartfónov sú čoraz viac skúšanými. Dôvodom sú funkcie, ktoré plynúcim časom pribúdajú a nehovor viac o aplikáciách, ktoré dokážu byť extrémnym žrútom energie. Časté nabíjanie batérie, či jej neprimerané prehrievanie, určite nedopomáha k tomu, aby sme predlžovali životnosť batérie ako takej.

Jednou zo základných premenných, ako môžete predĺžiť životnosť batérie, je nevystavovať ju neprimeraným teplotám. A to ako vysokým, tak aj nízkym. MIUI nadstavba v sebe schováva vcelku šikovný nástroj, prostredníctvom ktorého viete odhaliť teplotu batérie zariadenia v reálnom čase.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete zistiť teplotu batérie vášho Xiaomi smartfónu

K samotnej informácii o aktuálnej teplote batérie sa môžete dostať prostredníctvom pár kliknutí vo vašom Xiaomi, Redmi, či Poco smartfóne. Dostupná je prostredníctvom cesty Nastavenia > Batéria a výkon > a vo vrchnej časti zvoľte možnosť Batéria. Následne uvidíte informáciu o aktuálnej teplote batérie vášho smartfónu.

Ideálna teplota batérie smartfónu by sa mala pohybovať niekde v rozpätí okolo 25 °C, až 35 °C, v závislosti od spustených operácií na pozadí smartfónu. Samozrejme, hovoríme v tomto prípade o kľudovom stave zariadenia. V prípade, ak hráte hry obzvlášť tie náročnejšie, alebo používate iný náročný software, tak teplota vám môže vyskočiť na vyššie hodnoty. Pri teplote presahujúcej však 40°C by ste mali už spozornieť a hľadať dôvod, čo spôsobuje prehrievanie batérie smartfónu.

Rovnako treba povedať, že dlhodobé vystavenie batérie smartfónu neprirodzeným teplotám má za následok najmä skrátenie životnosti batérie. Mimochodom, ak by ste chceli zvýšiť životnosť batérie, tak sa odporúča smartfón nabíjať na úroveň ~80%  batéria a zároveň úroveň nabitia by vo všeobecnosti nemala poklesnúť pod ~20%.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre