APLIKÁCIE A HRYNávody

Túto aplikáciu neprehliadajte! Umožní vám odstrániť pozadie z fotografie pomocou pár kliknutí!

Práca s aplikáciou PhotoRoom je veľmi jednoduchou a zvládne s ňou pracovať aj menej zručný používateľ.

Fotografovanie smartfónom je nielen jednoduché, ale aj populárne. Mnohí z nás využívajú fotoaparát smartfónu na dennej báze. Častokrát si však nevieme rady s následnou úpravou fotografií s výnimkou filtrov, ktoré dnes ponúkajú už aj tie najzakladanejšie aplikácie vrátane vstavaných aplikácií od výrobcu mobilného zariadenia. Jednou z funkcií, ktorá mnohým aplikáciám slúžiacim na úpravu fotografií chýba, je možnosť odstránenia pozadia. To je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu PhotoRoom.

Pozrite sa, ako môžete odstrániť pozadie z fotografie

Aplikácia PhotoRoom je v obchode Google Play dostupnou zadarmo s možnosťou kúpy predplatného, to však v praxi nie je potrebné, aby ste mohli využívať gro funkcií aplikácie vrátanie funkcie odstránenia pozadia. Aplikácia ako taká funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako ju otvoríte, tak zvoľte možnosť „Start from photo“.

ako odstranit pozadie z fotografie_1
Zdroj: Vosveteit

Aplikácia vás potom vyzve, aby ste buď vytvorili fotografiu, alebo nahrali jednu z fotografií, ktoré máte uložené v telefóne. V našom prípade sme zvolili možnosť nahrania fotografie zo smartfónu. Následne, ako zvolíte fotografiu kde chcete odstrániť pozadie, tak v priebehu niekoľkých sekúnd dôjde k jeho odstráneniu prostredníctvom chytrých algoritmov.

Potom uvidíte obrazovku s viacerými prednastavenými témami, prostredníctvom ktorých viete prípadne ešte upraviť fotografiu. V našom prípade sme zvolili uloženie fotografie s priesvitným pozadím. Tu musíme však dodať, že uložená fotografia sa ukladá s vodoznakom, ak sa nerozhodnete pre kúpu predplatného.

ako odstranit pozadie z fotografie_6
Zdroj: Vosveteit

Dobrou správou však je, že vodoznak môžete následne odstrániť napríklad prostredníctvom vstavanej aplikácie Galéria vo vašom smartfóne. Potrvá vám to len niekoľko sekúnd.

Aplikácia okrem iného ponúka viacero dodatočných funkcií, prostredníctvom ktorých môžete následne  upraviť fotografie. Napríklad môžete vkladať rôzne pozadia, vkladať texty a podobne. Väčšina z týchto funkcií je pritom dostupná aj v bezplatnom režime. Najlepšie na tom je, že aplikácia ponúka desiatky rôznych preddefinovaných tém, prostredníctvom ktorých môžete upravovať fotografie.

photoroom_uprava fotografii
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás potešil a budeme radi, ak nás podporíte prostredníctvom zdieľania článku na sociálnych sieťach. Prípadne budeme radi, ak nám dáte do pozornosti aj iné aplikácie podobného druhu, aby sme mohli o nich neskôr informovať.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close