OnePlus prekopáva vzhľad nadstavby OxygenOS. Nový dizajn pripomína One UI

Používatelia môžu očakávať zmeny dizajnu príchodom verzie OxygenOS 11

Spoločnosť OnePlus v súčasnosti patrí medzi populárnejších výrobcov smartfónov obzvlášť v segmente drahších zariadení. To sa však spoločnosť pokúša zmeniť smartfónom OnePlus Nord, kde zvolila atraktívnejšiu cenovku.

Svoju popularitu spoločnosť získala okrem skvelého pomeru cena : výkon, aj svojou nadstavbou, ktorá je medzi používateľmi veľmi obľúbenou. Najnovšie OnePlus však hlási, že nadstavba OxygenOS prejde razantnými zmenami. Informuje o tom prostredníctvom svojho blogu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

OnePlus prekopáva vzhľad nadstavby vo verzii  OxygenOS 11

Spoločnosť vysvetľuje, že zmeny ktoré realizuje, boli navrhované na základe komunikácie so zákazníkmi. Ďalej dopĺňa, že k tomuto kroku boli aj čiastočne donútený a to z dôvodu, že obrazovky smartfónov neustále rastú, a tak tam vzniká veľké množstvo nevyužitého priestoru.

„S pribúdajúcimi obrazovkami sa zväčšuje aj nevyužité biele miesto. Chceli sme tento priestor využiť čo najviac a zároveň zachovať jednoduché použitie rozhrania. U našich používateľov sme uskutočnili A / B testovanie, aby sme určili najlepšiu veľkosť nadpisu, a zistili sme, že 65% uprednostňuje mierne menšie nadpisy. 80% používateľov tiež testovalo preferované tituly s titulkami a nie bez nich. Výsledkom je nová hierarchia nadpisu a tela, ktorá zjednodušuje doručovanie informácií v systéme OxygenOS 11.“

OnePlus ďalej píše, že k zmene došlo napríklad aj v rozhraní Kontaktov. Spoločnosť sa na základe spätnej väzby rozhodla zmeniť navigáciu na riadkovej karte na dolnú navigáciu. OnePlus píše, že vďaka tomu používatelia budú môcť intuitívnejšie prepínať na ďalšie ponuky v Kontaktoch pomocou ikoniek.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že sa pozreli aj na používanie zariadenia jednou rukou na väčšom displeji. Za týmto účelom sa pozreli na antropometrické údaje.

OnePlus 11_zmeny v dizajne_1
Zdroj: OnePlus

„Pretože ľudia držia svoje telefóny v spodnej časti, je prirodzene ťažšie dosiahnuť ich hornú časť. Aktualizované rozloženie systému OxygenOS 11 teraz posúva dotykové ovládacie prvky bližšie k vašim palcom, aby ste k nim mali ľahší prístup hneď po otvorení ponuky.“

OnePlus 11_zmeny v dizajne_2
Zdroj: OnePlus

OnePlus ďalej dodáva, že rovnako chceli uľahčiť aj používanie ďalších aplikácií jednou rukou. Jedným z príkladov je aj nové tlačidlo Rýchleho zdieľania snímok v rozhraní fotoaparátu, ktoré je na dosah jednej ruky. Tých zmien ja samozrejme viac, pričom dostupnými pre širšiu verejnosť by mali byť v priebehu nasledujúcich dní (pozn. redakcie: niektorí používatelia v rámci vlákna blogu už hlásia dostupnosť aktualizácie).

Mimochodom, nepripomínajú Vám náhľady vyššie rozhranie konkurenčného Samsungu? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre