Nvidia ukázala budúcnosť herného priemyslu. Vytvorila prvú demo videohru s použitím generovania prostredia prostredníctvom AI
Nedávny rozmach umelej inteligencie priniesol pôsobivé novinky do svetu tvorby obrazu a videí. Najnovší prírastok má tentokrát na svedomí spoločnosť Nvidia, ktorá prichádza s novým spôsobom generovania vizualizácií a kombinovaní s bežnými video-hernými prostriedkami.
„Je to nový spôsob, ako vykresliť video obsah pomocou deep learning ,“ povedal viceprezident Nvidie pre deep learning.
Nvidia dlhodobo prináša technologický pokrok vo svojom odbore a jednám z nich je aj prvá demo videohra s generovanou AI grafikou. Jedná sa o jednoduchý simulátor jazdy, kde hráči jazdia cez niekoľko mestských blokov generovaných s AI ale nemôžu opustiť auto alebo komunikovať. Veľkou výhodou je však, že na rozbehnutie Dema stačí jedna GPU.
Ako to funguje?
Systém Nvidia generuje grafiku pomocou niekoľkých krokov. Najskôr sa musia zhromaždiť údaje prevzaté s „open-source“ súborov , ktoré sa potom rozdeľujú do rôznych kategórií ako napríklad: obloha, autá, stromy, cesty, budovy a tak ďalej s ktorých sa vytvorí prepojená sieť na generovanie týchto objektov.
„Štruktúra sveta sa vytvára tradične,“ vysvetľuje Catanzaro. „Jediná vec, ktorú AI generuje, je grafika.“
Dodáva, že samotné demo je samo o sebe základné a robil na ňom jeden technik. „Je to skôr koncept ako hra, ktorá je zábavná.“
Nebude to však jednoduché
Problémom je, že algoritmy „deep learning“ dokážu aktuálne vytvárajať grafik len s 25 FPS a otázkou ostáva, ako udržať objekty rovnaké bezo zmeny. Riešením bolo dať systému krátkodobú pamäť, aby porovnal každý nový objekt s tým, čo už predtým vygeneroval. Celý tento výpočet je však drahý, a preto sa hra pohybuje len na 25 FPS.
Neprehliadni
Technológia je veľmi v počiatočnej fáze a bude trvať desaťročia kým generovanie s AI sa dostane aj do našich domácnosti. Koniec koncov Nvidia sa hrnie vpred s generovaním AI čo jej dopomáha k predaju hardvéru a cena akcií spoločnosti vďaka tomu narastá pretože ich chipy sa hodia k vývoju nových technológií.
Zdroj: TheVerge, článok spracoval Michal Trúchly
Komentáre