NávodyZariadenia

Nezvonil vám ráno budík? 4 jednoduché tipy, ako tento problém opraviť

Dôležitosť tejto funkcie pocítime, až keď prestane z ničoho nič fungovať.

Smartfóny sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Od kontroly mailov, cez komunikáciu s priateľmi až po surfovanie na internete počas voľna. Nemenej dôležitou funkciou sa stal aj budík, bez ktorého by sme boli v mnohých prípadoch stratení.

Občas sa ale stane, že zaspíme. Či už je to o pár minút, alebo o celú hodinu, v rannej rozospatosti si len ťažko spomenieme, či sme budík sami vypli, alebo jednoducho nezazvonil. Aj to sa môže stať, preto si dnes ukážeme čo robiť, ak táto aplikácia nefunguje tak, ako má.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reštartujte smartfón

Najjednoduchšie a v 90% prípadov aj to najefektívnejšie riešenie. Reštartovanie smartfónu pomáha vyčistiť dočasnú pamäť cache a aj pamäť RAM. Týmto krokom zároveň resetujete všetky drobné zmeny, ktoré mohli v zariadení nastať.

Reštart smartfónu by mal v drvivej väčšine prípadov pomôcť, no ak problém pretrváva, pozrite sa na ďalšie riešenia.

Skontrolujte hlasitosť budíka

Android zariadenia majú niekoľko rôznych nastavení hlasitosti a môže sa stať, že hlasitosť budíka je nastavená na minimum.

Skontrolujte si preto nastavenia zvuku, či už priamo z nastavení smartfónu, alebo zo zvukového panelu na hornej lište.

Čo robiť, keď vám ráno nezvoní budík?
Zdroj: vosveteit.sk

Tu je vhodné spomenúť, že mnohí používajú stiahnuté pesničky, alebo zvuky budíkov. Na tom nie je nič zlé, no je tu riziko, že stiahnutá skladba je jednoducho príliš tichá na to, aby vás zobudila. Ak nastavíte zvuk budíka na maximum a stále nič nepočujete, toto môže byť ten prípad.

Vyčistite vyrovnávaciu pamäť aplikácie

Tento krok môže pomôcť, no prichádza s určitou nevýhodou. Ak sa rozhodnete vyčistiť pamäť aplikácie, vymažú sa všetky budíky, ktoré ste si doteraz uložili čo znamená, že ich musíte nastaviť opäť nanovo. Môže to ale pomôcť v prípade nezvoniaceho budíka.

Otvorte si nastavenia, nájdite aplikácie a v zozname vyhľadajte hodiny. Po otvorení sa vám objaví okno, kde budete vidieť možnosť vyčistiť pamäť. Kliknite na ňu a problém s budíkom by mal byť vyriešený.

Čo robiť, keď vám ráno nezvoní budík?
Zdroj: vosveteit.sk

Vymažte uložené nastavenia aplikácii

Tento krok by mal slúžiť ako posledné riešenie, keď už nič iné nezaberá. Občas sa stane, že nejaká funkcia aplikácie znefunkční budík a tento krok by mal všetko vrátiť do normálu.

Otvorte si nastavenia, prejdite do aplikácii a pravom hornom rohu nájdete ďalšie nastavenia. Otvorte ich a uvidíte možnosť resetovania preferencií.

Čo robiť, keď vám ráno nezazvonil budík?
Zdroj: vosveteit.sk

Tento krok ale vymaže všetky nastavenia z každej aplikácie, ktorú máte v smartfóne nainštalovanú, preto by sa mal použiť len v krajných prípadoch. Ak nič iné nepomáha, toto by malo vyriešiť vaše problémy s budíkom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close