Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix používateľov prekvapil znížením ceny predplatného: Zatiaľ však len v jednom regióne!

Netflix znižuje ceny v určitých regiónoch sveta. Nižšie ceny sú následkom obmedzenia zdieľania účtov medzi domácnosťami.

Známa streamovacia služba Netflix priniesla predplatiteľom svojich plánov viacero zmien. Celé to začalo príchodom nového plánu s reklamami, ktorý prináša nižšiu cenu predplatného, no aj obmedzenie ponúkaného obsahu. Aktuálne však bojujeme s podmienkami, ktoré si služba priniesla s cieľom obmedzenia zdieľania účtov medzi viacerými domácnosťami. Predplatitelia sa teda pri záujme o zdieľanie účtu so svojou rodinou či známymi mimo jednu domácnosť stretnú s celkom vysokým poplatkom, ktorý by mohol byť na úrovni až 5.99€ za jednu domácnosť navyše na mesiac. Dobrou správou však je, že známa služba v určitých regiónoch znižuje poplatky za svoje predplatné. O tejto zmene nás informoval portál andro4all.com.

Netflix prináša používateľom prívetivejšiu cenu predplatného

V posledných mesiacoch sa známa streamovacia služba stretáva s veľmi ťažkou situáciou. Zažila totiž historicky prvé obdobie, kedy výrazne prišla o množstvo používateľov. S touto situáciou prišlo aj uvedomenie toho, že väčšina používateľov svoje účty zdieľa, čím spoločnosť prichádza o zisk. Zákaz zdieľania účtov Netflix v Latinskej Amerike priniesol oveľa skôr už v rámci testovacej fázy a zdá sa, že sa už objavujú prvé výsledky tohto testu. Spoločnosť začína upravovať ceny predplatného.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Región Latinskej Ameriky teraz môže evidovať nižšie ceny predplatného pre používateľov, za čím bude bezpochyby stáť fakt, že viacerí predplatitelia prešli na vlastné účty. Netflix tak spravil správnu vec pravdepodobne preto, že ich zisky sú aktuálne oveľa vyššie. Za odmenu teda predplatiteľom znižuje ceny predplatného nasledovne.

  • Základný plán: 3.99 USD / mesiac (približne 3.5€)
  • Štandardný plán: 5.99 USD / mesiac (približne 5.5€)
  • Prémiový plán: 7.99 USD / mesiac (približne 7.5€)

Znížia sa ceny aj v rámci Európy?

Ako môžete vidieť, ceny preplatného pre Netflix v rámci Latinskej Ameriky sú oveľa nižšie ako tie u nás. Streamovacia služba je známa aj tým, že každý región disponuje vlastnými cenami a zatiaľ čo u nás si vieme prémiový plán predplatiť už za 11.99€ na mesiac, napríklad v takom Španielsku je cena toho istého plánu až 17.99€ na mesiac. Zníženie cien v rámci Latinskej Ameriky sa nás teda zatiaľ týkať nemusí, no do budúcna to určite nemôžeme vylučovať.

Obmedzenie zdieľania jedného účtu medzi viacerými domácnosťami však prichádza aj na Slovensko, čo by neskôr mohlo znamenať ten istý postup, ako sme mohli vidieť aj v Latinskej Amerike. Zníženie cien by teda Netflix neskôr mohol priniesť aj do Európy, no s najväčšou pravdepodobnosťou si na to ešte chvíľu počkáme. Streamovacia služba sa totiž musí na našom trhu najskôr presvedčiť, že používatelia si budú službu predplácať aj po nedávno oznámených cenách.

Patríte medzi predplatiteľov Netflixu? A čo poviete na nové ceny v Latinskej Amerike, uvítali by ste ich aj u nás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close