SpravodajstvoXiaomi

Najnovšie technológie v lacných smartfónoch: Toto sú lákavé modely Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11S 5G!

Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11S 5G prichádzajú na globálny trh. Ich výbava je však oveľa lepšia, ako modely v rovnakej cene.

Modelový rad Redmi Note 11 nám Xiaomi predstavilo už pred nejakým tým týždňom. Globálne smartfóny si už pokojne môžeme kúpiť aj v predajniach na Slovensku, no pozornému fanúšikovi určite neušlo, že sa globálne modely líšia od tých čínskych. Čínske smartfóny totiž priniesli lepšiu výbavu, novšie technológie, no najmä čipsety od spoločnosti MediaTek z radov Dimensity. Niektoré z týchto modelov sa však konečne objavujú aj na globálnom trhu. Xiaomi nám dnes totiž oficiálne predstavilo modely Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11S 5G. Nové smartfóny taktiež útočia na podobné smartfóny od konkurencie, nakoľko majú až agresívne nízku cenu!

Redmi Note 11 Pro+ 5G

Model s označením Redmi Note 11 Pro+ 5G poháňa čipset MediaTek Dimensity 920, ktorý postačí na základné, no aj zložitejšie a náročnejšie úkony. Navyše ako už z názvu modelu vyplýva, tento čipset mu umožňuje pripojiť sa do 5G siete. Model je rovnako uspôsobený pre hranie hier vďaka tomuto čipsetu ale aj pokročilému chladeniu, ktoré zabráni prehrievaniu aj pri náročnejších hrách.

Prednosťou modelu Redmi Note 11 Pro+ 5G je jeho 120W nabíjanie, ktoré dnes nájdeme prevažne len vo vlajkových modeloch nielen Xiaomi, ale aj konkurencie. 4500mAh batériu bude môcť teda nový model schopný nabiť už za 15 minút. Redmi Note 11 Pro+ 5G je určený pre ľudí, ktorí chcú čo najviac za čo najmenej. Možno sa pýtate, ako dlho takýto smartfón dokáže využívať toto nabíjanie predtým, ako sa batéria príliš degraduje. Xiaomi sľubuje až 800 nabíjacích cyklov predtým, než sa model degraduje na 80% pôvodnej kapacity batérie. Samozrejmosťou je aj 120W adaptér na nabíjanie v balení.

Redmi Note 11 Pro+ 5G
Zdroj: Redmi

Napriek tomu, že model disponuje aj 6.67″ 120Hz AMOLED displejom, čítačku odtlačkov prstov nájdeme v bočnom tlačidle. Rovnako model disponuje 360Hz vzorkovacou frekvenciou, ktorá rovnako slúži pre skvelý zážitok nielen z hrania hier. Potešia nás tiež duálne reproduktory, ktoré boli vytvorené v spolupráci so spoločnosťou JBL a 108mpx hlavný snímač kamery. A pýtate sa na cenu, akú bude mať tento model? Vo verzii 6 / 128GB bude k dispozícii už za 369 dolárov.

Druhý model prináša rovnako dobré špecifikácie

Okrem modelu s označením Redmi Note 11 Pro+ 5G nám Xiaomi predstavilo aj druhý 5G model. Je ním Redmi Note 11S 5G, ktorý prichádza s čipsetom MediaTek Dimensity 810. Rovnako ide o veľmi výkonný čipset, ktorý môžeme zaradiť do strednej triedy smartfónov. Jeho prednosťou je 5000mAh batéria, ktorá nám pokojne vydrží aj na dva dni používania smartfónu. Nabíjanie však v tomto prípade bude k dispozícii len o výkone 33W.

Redmi Note 11S 5G
Zdroj: Xiaomi

Displej smartfónu bude možné využívať na úrovni 90Hz a ide o 6.6″ IPS LCD displej. Vyzdvihnúť musíme aj 50mpx hlavný snímač kamery či duálne reproduktory. Xiaomi ďalej počas predstavenia spomenulo aj NFC konektivitu či technológiu Bluetooth 5.1. Cena smartfónu pre verziu 4 / 64GB bude štartovať na úrovni 249 dolárov. Oba modely, Redmi Note 11 Pro+ 5G aj Redmi Note 11S 5G získajú systém Android 11 a nadstavbu MIUI 13.

Čo poviete na týchto fešákov v strednej triede? Pozdávajú sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close