SpravodajstvoXiaomi

Redmi 10 5G prináša svieži vánok medzi modely s nízkou cenou a skvelou výbavou!

Redmi 10 5G je smartfón s nízkou cenou, no výbavou, akú v takejto cenovej úrovni len tak nevidíme. Pozrite sa naň.

Tam, kde výrobcovia smartfónov nedokážu prekračovať svoje limity, prichádza Xiaomi so svojimi smartfónami. Rovnakým prípadom je aj model s označením Redmi 10 5G. Ako ste sa už isto dovtípili, ide o lacný 5G smartfón zo série Redmi, ktorý prináša výbavu s určitými kompromismi, no ide o skvelú voľbu ak zháňate lacný smartfón. Tento model už Xiaomi prinieslo pred časom v Číne a označoval sa ako Redmi Note 11E. Ak vás zaujíma, o aký konkrétny model ide, poďte sa na to pozrieť s nami. Tento model tak doplnil dnešné predstavovanie, ktorého hlavnými aktérmi boli smartfóny ako Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11S 5G.

Dimensity 700 a 90Hz displej

Rovnako ako ďalšie modely, ktoré sa ukázali na dnešnom predstavovaní, aj Redmi 10 5G prináša čipset od spoločnosti MediaTek. V tomto prípade sa rozprávame o sedemnanometrovom Dimensity 700, ktorý prináša dostatočný výkon na to, aby sme smartfón zaradili do strednej triedy modelov. Tento smartfón ďalej prináša displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou. Vzhľadom k cene smartfónu sa však vôbec nečudujeme, že ide len o IPS LCD panel s veľkosťou 6.58″.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 10 5G predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Za zmienku určite stojí aj kamera smartfónu, ktorá má v tomto prípade len dva snímače. Hlavný snímač má 50mpx rovnako, ako jeho 4G súrodenec v podaní Redmi 10. Dopĺňa ho 2mpx hĺbkový snímač, ktorý je v smartfóne skôr do počtu. Poteší nás však 5mpx selfie kamera, ktorá je umiestnená vo výreze displeja v tvare kvapky. V Redmi 10 5G ďalej nájdeme systém Android 11 v kombinácii s nadstavbou MIUI 13.

Redmi 10 5G prináša dlhú výdrž batérie

Azda najväčším problémom každého používateľa smartfónu je výdrž batérie, ktorú by chcel každý predĺžiť. Model Redmi 10 5G prináša 5000mAh batériu, s ktorou pokojne vystačíme aj dva dni. K dispozícii bude aj rýchlejšie 18W nabíjanie, ktoré sa dnes radí medzi rýchlejšie. Čo nás však bude šokovať je cena smartfónu. Tá bude štartovať na úrovni 199 dolárov pre verziu 4 / 64GB.

Ak by nám bolo predsa len málo úložiska, môžeme siahnuť po vyššej konfigurácii. Tou je 4 / 128GB a cena pre tento model bude na úrovni 229 dolárov. Cena predstaveného smartfónu je teda až prehnane nízka a tešíme sa, že Xiaomi myslí aj na takých používateľov smartfónu, ktorí nepotrebujú vysoký výkon, no 5G konektivitu by radi ocenili.

Čo poviete na Redmi 10 5G? Láka vás takáto nízka cena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close