SpravodajstvoXiaomi

MIUI 13: Pozrite sa na nové logo, ale i náhľad rozhrania systému

Nadstavba MIUI 13 bude predstavenou ešte v tomto roku. Pozrite sa nielen na nové logo, s ktorým sa budeme stretávať, ale i na časť nových funkcií.

Predstavene nadstavby MIUI 13 je na spadnutie. Doposiaľ sa špekuloval najmä o 12., ale i o 16. decembri, ako o potenciálnych dátumoch, kedy uvidíme novú nadstavbu. Vzhľadom na to, že nadstavba nebola doposiaľ predstavenou, tak očakávame, že sa tak stane v priebehu najbližších dní. Treba však uviesť, že niektoré zdroje hovoria o 28. decembri ako o dátume, kedy uvidíme novú nadstavbu. Nech je ako chce, dnes vieme, že nadstavba bude predstavenou ešte v tomto roku, čo potvrdil i generálny riaditeľ spoločnosti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi začalo nedávno novú verzia nadstavby sprístupňovať pre prvých testerov v rámci uzavretej BETA skupiny pričom od včerajšieho dňa, bol pozastavený i aktívny vývoj nadstavby MIUI 12.5. Najnovšie, známa Xiaomiui komunita publikovala niekoľko videí spolu i s novým logom nadstavby, ktoré nám bližšie ukazujú, v akom duchu príde MIUI 13.

Funkcia „nekonečného skrolovania“ a nové logo

Samotné logo bolo odkryté po aktualizácii systémovej aplikácie Xiaomi Service na verziu 13.0.3.0.

Nove MIUI 13 logo
Zdroj: Xiaomiui

Bezpochyby, mnohých však skôr zaujíma viac používateľské rozhranie, ako logo. Ako môžete vidieť nižšie vo videu, tak Xiaomi implementovalo funkciu „nekonečného skrolovania“ medzi úvodnými obrazovkami smartfónu.

Pozrite sa na Smart Toolbox

Publikované videá ďalej odhalili i funkciu Smart Toolbox, o ktorej sme v minulosti už viackrát písali. Ako môžete nižšie vidieť, tak tento panel s nástrojmi môžeme vyvolať jednoduchým potiahnutím prsta z boku obrazovku. Následne budeme mať k dispozícii niekoľko aplikácií, ktoré budeme môcť otvoriť a pracovať s nimi v režime plávajúcich okien. Samozrejme, zoznam aplikácií v nástroji Toolbox si budeme môcť prispôsobiť.

Nové a malé widgety

Napokon, jednou z noviniek sú i nové widgety. Ako môžete vidieť nižšie vo videu, tak Xiaomi do rozhrania nadstavby prinesie i „malé widgety“. Vo videu nižšie môžete vidieť rozbaľovaciu ponuku s viacerými miniaplikáciami, ktoré sú usporiadané v stĺpcoch.

Ako sa vám pozdávajú prvé náhľady z MIUI 13? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close