Spravodajstvo

Microsoft sa vracia ku starým praktikám, zúri CEO konkurenčného prehliadača Vivaldi

Jon von Tetzchner, CEO Vivaldi sa sťažuje na správanie Microsoftu, ktorým pretláča Edge na úkor konkurencie. Tvrdí, že spoločnosť krivý trh.

Dáta ukazujú, že Microsoft s prehliadačom Edge pomaly, ale isto oslovuje čoraz viac ľudí. V súčasnosti Microsoft Edge nájdeme takmer na 10% počítačoch, čo nie je málo. Naposledy sa prehliadač Edge dostal do pozornosti v súvislosti s výzvami pri pokuse o stiahnutie prehliadača Chrome, aby tak používatelia nerobili. Zdá sa však, že táto kampaň nie je nasmerovanou len na prehliadač Chrome, ale i na ďalšie.

Riaditeľ Vivaldi hovorí, že Microsoft zneužíva svoje postavenie

Generálny riaditeľ spoločnosti Vivaldi, konkurenčného internetového prehliadača, len pár dní dozadu upozornil na to, že Microsoft smeruje kampaň i na nich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jon von Tetzchner prostredníctvom publikovaného blogu hovorí, že Microsoft týmto krokom narúša hospodársku súťaž.

„Už sme tu boli. A je frustrujúce, keď v roku 2021 zistíme, že Microsoft sa opäť nehanebne zapája do praktík narúšajúcich hospodársku súťaž.“ uviedol Tetzchener.

CEO spoločnosti ďalej poukazuje na to, že ak cez vyhľadávač Bing a prehliadač Edge vyhľadáte prehliadač Vivaldi, aby ste si ho stiahli, tak vám Microsoft odporučí, aby ste ho nesťahovali lebo už máte nainštalovaný prehliadač Edge.

„Microsoft odporúča používať Microsoft Edge pre jeho rýchlosť, zabezpečenie, a moderný používateľský zážitok, ktorý vám môže pomôcť ušetriť nielen čas, ale i peniaze.“ píše sa v odporúčaní nižšie.

Microsoft Edge_odporucanie pri pokuse o stiahnutie prehliadaca Vivaldi
Zdroj: Vivaldi

Čo je ešte horšie, Tetzchner dodáva, že ak si stiahnete prehliadač Vivaldi a budete si ho chcieť prednastaviť ako predvolený prehliadač, tak Microsoft sa opäť pokúsi o to, aby vám v tom zabránil. Ako môžete vidieť nižšie, tak Microsoft vám zobrazí upozornenie, aby ste predsa len dali šancu prehliadaču Edge.

pokus o zmenu predvoleneho prehliadaca_vivadli vs edge
Zdroj: Vivaldi

Pre mnohých sa to môže zdať ako zanedbateľná malichernosť, ale pravdou je, že dnes v online svete sa každý snaží klásť používateľom čo najmenej prekážok, aby dosiahol svoj cieľ. Inými slovami, v praxi takýmito medzi krokmi môžete časť používateľov odradiť od toho, čo plánovali spraviť.

„Kroky Microsoftu sa zdajú byť zúfalé. Je jasné, že nechce, aby ste používali iné prehliadače. Dokonca ponúkajú, že vám zaplatia za používanie prehliadača prostredníctvom programu Microsoft Rewards. Toto nie je správanie sebavedomej spoločnosti, ktorá vyvíja špičkový prehliadač. Je to správanie spoločnosti, ktorá otvorene zneužíva svoje silné postavenie na to, aby nútila ľudí používať jej podradný produkt, jednoducho preto, že môže.“ uzatvára vzniknutú situáciu CEO spoločnosti Vivaldi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close