APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Microsoft oznamuje vydanie UWP Community Toolkit 1.4

Microsoft oznámil štvrté vydanie UWP Community Toolkit. Microsoft vydal UWP Community Toolkit 1.3 už vo februári s množstvom ovládacích prvkov. Avšak toto 1.4 vydanie sa zameriava na stabilizácie a zlepšovanie existujúcich ovládacích prvkov a služieb. Microsoft sem zahrnul lepšiu podporu prístupnosti pre všetky ovládacie prvky. S touto aktualizáciou môžu byť všetky ovládacie prvky použité s klávesnicou, myšou a dotykovými vstupmi. Poskytujú tiež dostatok informácií pre Narátora, aby boli kompatibilné s čítačkami obrazovky.

Zdroj: blogs.microsoft.com

Aké nové funkcie nájdete v tejto verzii?

  • Carousel (kolotoč): Nový ovládací prvok, ktorý prezentuje položky v zozname, kde je vybraná položka vždy v strede a ostatné položky prúdia okolo neho. Toto reaguje nielen na obsah, ale taktiež na zmeny rozmiestnenia, takže sa môže automaticky prispôsobiť rôznym tvarovým faktorom. Carousel môže byť horizontálny alebo vertikálny.
  • ViewExtensions: ApplicationViewExtensions, StatusBarExtensions a TitleBarExtensions poskytujú deklaratívny spôsob nastavenia AppView, StatusBar a TitleBar vlastnosti z XAML.
  • NetworkHelper: Poskytuje funkcionalitu pre sledovanie zmien v pripojení k sieti, a umožňuje užívateľom pýtať sa na informácie o sieti bez ďalších vyhľadávaní.
  • Saturácia: Poskytuje správanie pre selektívne saturovanie XAML prvku. Tiež bolo zavedené CompositionBehaviorBase na uľahčenie tvorby nového správania na báze kompozície (Blur teraz používa toto).
  • Podpora Twitter streaming API: Twitter Service postrádal podporu streamovacej služby Twitteru; bola pridaná podpora živých tweetov a udalostí.
  • Vyhľadávacie pole pre Sample App: Nová Sample App vám umožní vyhľadávať vzorky priamo z hlavného menu.

Pripomíname, že toolkit môže byť použitý v akejkoľvek aplikácii (cez PC, Xbox One, mobilných aplikáciách, HoloLens a Surface Hub zariadeniach) zameranej na Windows 10 novembrovú aktualizáciu (10.0.10586) alebo vyššiu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close