SpravodajstvoWindows

Microsoft sľubuje, že zlepší výkon Windows 11

Microsoft prezrádza, že sa zameria na zlepšenie výkonu Windowsu 11. Citeľnú zmenu by sme mali pocítiť v priebehu roku 2022.

Tak, ako každý operačný systém, tak i Windows 11 po jeho uvoľnení sprevádzalo viacero problémov. Jedným z nich boli napríklad nefunkčné systémové aplikácie, ale i pokles výkonu pri vybraných modeloch procesorov spoločnosti AMD. Našťastie, medzičasom bolo gro nedostatkov vyriešených.

Práve výkon Windows 11 sa dostáva najnovšie do pozornosti nielen vývojárov systému, ale i širokej verejnosti. Ako upozorňuje portál Neowin.net, tak Microsoft len niekoľko dní dozadu vydal stabilnú verziu Windows App SDK 1.0 (pozn. redakcie: ide o vývojárske nástroje) a zároveň otvoril diskusiu s používateľmi, čo ich trápi v súvislosti s novým operačným systémom.

Microsoft sa chce zamerať na výkon Windows 11

Ako sa zdá, tak mnoho používateľov si sťažovalo na výkon, naznačuje reakcia Microsoftu. Dôvodom je, že spoločnosť prezradila, že prostredníctvom svojich vývojárov sa sústredí na to, aby optimalizovali výkon Windowsu 11, pričom riešenia môžeme očakávať v priebehu nasledujúceho roka. Znamená to, že budúcoročná aktualizácie Windows 11 22H2 by mohla priniesť rýchlejšie celkové odozvy systému, ale i rýchlejšie interakcie používateľského rozhrania.

„V roku 2022 sa budeme zameriavať na výkon. Veľká časť tohto zamerania pôjde na výkon pri spustení/štartovaní zariadenia; pokiaľ ide o vykresľovanie prvkov používateľského rozhrania na obrazovke (po načítaní systému), testovali sme škálovateľnosť vecí, ako je napríklad umiestnenie 10 000 tlačidiel na obrazovku atď. Väčšina prvkov používateľského rozhrania sa už vykresľuje pomerne rýchlo, ale bolo by dobré zistiť, či sa niekde nevyskytli špecifické problémy so škálovaním/pomalosťou prvkov používateľského rozhrania, aby sme sa mohli na tento konkrétny scenár pozrieť.

[…] Interne, okrem toho, že chceme v roku 2022 zamerať časť nášho rámca UX na výkon, nedávno sme tiež vytvorili špecializovaný tím, aby sme túto tému riešili holistickejšie. Takže je tu hneď niekoľko vecí, ktoré robíme, aby sme sa uistili, že robíme všetko preto, aby Windows 11 bol výkonnejším.“ píše jeden zo zamestnancov spoločnosti Microsoft na známom fóre reddit.com.

Je dobré vidieť, že Microsoft výkon a optimalizáciu Windowsu 11 neberie na ľahkú váhu a robí všetko preto, aby používatelia nepociťovali žiaden diskomfort. Aké máte skúsenosti so systém vy, funguje vám svižne, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close