APLIKÁCIE A HRYWindowsWindows 10 Mobile

Ako má podľa Microsoftu vyzerať intuitívna navigácia na Windows 10

Microsoft vo svojom novom blogu predstavil, ako si predstavuje, že by mala vyzerať intuitívna navigácia na Windows 10 zariadeniach v rámci UWPUniversal Windows Program.

Intuitívna navigácia a jej princípy:

Hneď na úvod predstavuje tri princípy intuitívnej navigácie:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Konzistencia – splnenie očakávaní užívateľov
  • Jednoduchosť – nerobťe viac, ako je potrebné
  • Čistá interakcia – nezavadzajte užívateľovi

Čo sa týka konzistencie, tak spoločnosť verí, že ultimátnym príkladom tohto princípu je umiestnenie navigačnej ikonky – šípky tam, kde to užívateľ predpokladá. A to je práve v ľavom hornom rohu. V prípade mobilných zariadení je tiež dôležité umiestniť tlačítko späť vľavo, ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie. Microsoft vo svojom blogu zdôrazňuje, že pri každom Windows 10 zariadení treba tento princíp zvažovať vždy zvlášť. Inak je to pri tabletoch, inak pri počítačoch a inak pri telefónoch. Ale všetko musí byť presne tam, kde to užívateľ očakáva!

Aby boli veci jednoduché, tak to je pri Windowse 10 na UWP rovnako dôležité ako 5umiestnenie samotných ikón, navigácie a pod. Microsoft odporúča následovať pravidlo Hick-Hymana. Všetko má byť čo najjednoduchšie, aby to čo najviac urýchlovalo interakciu užívateľa s Windows 10 zariadením. To isté platí aj o ukazovaní obsahu v aplikáciach, nesmiete sa snažiť užívateľa zahĺtiť a dať mu naraz čo najviac informácií. Menu a ovládacie elementy musia byť čo najjednoduchšie na UWP.

A na záver, čistá interakcia. Predpokladajte, na čo bude užívateľ zariadenie využívať. Ak máte napríklad kuchársku aplikáciu, tak užívateľ nebude chcieť displej chytať špinavými rukami ale bude preklikávať stránky s hánkami alebo inou časťou ruky, čo znamená, že musíte zväčšiť ikony napríklad.

Základné pravidlo je tiež, že musíte predpokladať, ktoré časti obrazovky su pri používaní zariadenia najlahšie dostupné a tam musíte smerovať všetko dôležité.

Ak budu výrobcovia a vývojári následovať tieto základné princípy, tak jednoznačne zatraktívnia pomocou intuitívnej navigácie celý Windows 10 pre viacerych užívateľov.

Následujú aplikácie, ktoré najviac používate tieto princípy? 🙂

zdroj: windowsblog

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close