SpravodajstvoTechnológie

LG predstavilo prvý 88-palcový 8K OLED televízor

Aj keď vo väčšine domácnostiach sa momentálne nachádza Full HD televízor, svet technológií sa stále posúva dopredu. Len pred pár rokmi sa na trhu začali objavovať prvé 4K televízory, ktorých cenovky klesli na únosnú hranicu len pred dvomi rokmi. Najnovšie technológie sa tým pádom pomaly ale isto dostávajú aj medzi bežných zákazníkov, no novodobý vývoj technológií je zrejme rýchlejší ako treba. Najlepším príkladom rýchleho pokroku je najnovší televízor od spoločnosti LG, ktorý ohúri nielen svojou uhlopriečkou, ale aj neskutočným rozlíšením.

Televízor bude predstavený verejnosti na výstave CES 2018

Najnovší televízor bol predstavený 1. januára v meste Seoul v Kórei. Televízor s rozlíšením 8K a 88-palcovou uhlopriečkou bude prvýkrát verejnosti predvedený na výstave CES 2018, ktorá sa bude konať v Las Vegas. Celý panel s ultra-high 8K rozlíšením je postavený na technológii OLED. Televízor s takýmto rozlíšením obsahuje až 33 miliónov pixelov (7680×4320), čo je 16-krát viac ako obsahuje klasický Full HD panel, alebo 4 krát viac ako UHD panel (3840×2160 pixelov).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

LG zmenšilo veľkosť každého pixelu a pomer clony k dosiahnutiu takéhoto vysokého rozlíšenia bez zníženia jasu. Taktiež, keďže sú poháňané samoregulačnými OLEDkami, nepotrebujú jednotky podsvietenia, ktoré vedú k veľmi štíhlemu profilu televízora. Spoločnosť LG taktiež poukázala na to, že LCD displeje s rozlíšením 8K budú ťažšie a o čosi hrubšie, pretože jednotky podsvietenia musia byť umiestnené priamo za panelmi, aby sa dosiahla rovnaká úroveň jasu a kvality obrazu ako na terajších 4K televízoroch.

LG má jasný cieľ, akým sa plánuje uberať

„Úspešný vývoj prvého 8K OLED displeja na svete je míľnikom 8K éry a podčiarkuje vzrušujúci potenciál OLED, „uviedol In-Byung Kang, výkonný viceprezident a technologický riaditeľ spoločnosti LG Display. „OLED je jednoznačne lídrom technológie novej generácie a z tohto dôvodu spoločnosť LG Display urýchľuje svoj výskum a vývoj v oblasti OLED, aby sme mohli poskytovať odlíšené produkty zákazníkom a trhom.“

Spoločnosť LG plánuje v budúcnosti dominovať na trhu s televízormi a najnovší 8K televízor je jasným príkladom toho, akým smerom sa spoločnosť plánuje uberať.

Zdroj: LG

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close