ANDROIDSponzorovaný obsahSpravodajstvoZariadenia

TIP REDAKCIE | Kov sa stáva štandardom strednej triedy – Lenovo K5 Note 4G

Kovové prvky zariadení boli častokrát výsosťou high-end zariadení, avšak postupom času sa všetko mení. Príkladom je Lenovo K5 Note 4G, ktorý je dostupný v ponuke e-shopu GearBest.com za cenu 137 €, ktorá vybije nejednému nadšencovi smartfónov zrak z očí.

lenovo-vibe-k5-note-1

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samotné zariadenie pri tom neprichádza vôbec so zlou výbavou, priam naopak. Srdce tohto zariadenia tvorí osemjadrový procesor MTK6755, ktorý pracuje na frekvencii 1,8GHz. Sekunduje mu operačná pamäť RAM s kapacitou 3 GB a 32 GB úložného priestoru s podporou SD kariet. Poteší aj jeden z tých výkonnejších  grafických chipov Mali T860MP2. Táto kombinácia nezaručuje len plynulý chod smartfónu, ale aj bezproblémový multitasking a hranie 3D hier.

Na prednej strane zariadenia nájdete obrovský 5.5“ displej s FULL HD rozlíšením – 1920 x 1080 bodov (401ppi), kde je v hornom rohu umiestnená 8 MP šošovka na zachytenie „selfiečka“. V spodnej časti zariadenia nájdete trojicu navigačných tlačidiel typických pre Android.

Na zadnej strane sa nachádza fotoaparát s 13 MP šošovkou s flash diódou a podporou technológie auto focus a Panorama shot. Pod fotoaparátom určite ste nemohli prehliadnuť „krúžok“, ktorý už asi ako tušíte slúži ako skener odtlačkov prstov, ktorým ochránite zariadenie od zvedavých „návštevníkov“ smartfónu. V spodnej časti sa nachádza reproduktor s technológiou Hi-Fi sound.

Nechýba ani podpora 4G sietí/LTE, dvoch kariet SIM, VoLTE, ale ani snímač odtlačkov prstov, ktorý nájdete na zadnej strane zariadenia. Štandardnej výbave je aj podpora WiFi siete, a to konkrétne 802.11 b/g/n. Samozrejmosťou je aj GPS s podporou A-GSP pre rýchle určenie vašej polohy. Zároveň smartfón podporuje aj Bluetooth vo verzii 4.0, čo oceníte nie len pri prenose dát, ale aj pri počúvaní hudby cez bezdrôtové slúchadla.lenovo-k5-note-4g-recenzia

Výrobca do zariadenia implementoval vysokokapacitnú batériu s kapacitou 3,500 mAh ktorú zabalil do teľa, zhotoveného z kovu. Zariadenie prichádza s operačným systémom Android 5.1, ktorý je možné aktualizovať na 6.0.

VIDEO recenzia Lenovo K5 Note

Ak vás zariadenie zaujalo nájdete na tomto odkaze. Celú ponuku zľavnených smartfónov nájdete tu.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close