APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Komunikácia cez Messenger bude čoskoro bezpečnejšia. Aplikácia dostane túto funkciu!

Messenger od Facebooku má ponúkať bezpečnejšie komunikácie medzi zariadeniami. Vyrovnať sa tak má WhatsAppu či Signalu.

Sociálna sieť Facebook patrí medzi najpopulárnejšie siete pre komunikáciu na internete. Táto sieť od spoločnosti Meta je prístupná verejnosti už od roku 2006 a za ten čas sa prispôsobila hneď niekoľkým trendom v spoločnosti. V súčasnosti sa Facebook snaží držať krok s požiadavkami pre bezpečnosť komunikácie na internete, čomu musel prispôsobiť svoju aplikáciu s označením Messenger. Ak má totiž súťažiť s ďalšími službami ako je Signal, Telegram či WhatsApp pre šifrovanú komunikáciu, bude musieť ešte zapracovať. Portál howtogeek.com nás však teraz informuje o tom, že šifrovanie správ v Messengeri bude o niečo intuitívnejšie. Toto vylepšenie komunikácie by mali používatelia zaregistrovať už v blízkej dobe.

Messenger má upraviť prístup k šifrovaniu správ

Aplikácia pre četovanie v službe Facebookšifrovanie správ podporuje dlhšiu dobu. Nejde však o najlepšiu službu k využitiu koncového šifrovania správ, keďže pre takéto šifrovanie musíte využiť tajné konverzácie. Pre bežnú komunikáciu však Messenger pre Facebook šifrovanie správ nepodporuje, čo by bolo komplikované aj pri využívaní viacerých zariadení. Ak by sme sa teda rozhodli posielať správy cez počítač aj v aplikácii pre smartfón, tak by šifrovanie mohlo byť komplikovanejšie. To sa ale má v blízkej dobe zmeniť. Koncové šifrovanie správ má aplikácia pre komunikáciu na Facebooku ponúkať automaticky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Messenger zbieranie dat
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Šifrovanie správ by teda malo byť používateľom po novom aktivované automaticky pri používaní Messengera. Aktuálne nemáme informácie o tom, ako rýchlo sa šifrovanie správ dostane medzi všetkých používateľov. Postupne sa ale všetci používatelia aplikácie Messenger majú dostať k šifrovaniu správ aj bežných konverzácií. Pre využitie zabezpečenej komunikácie teda nebudú musieť využívať tajné konverzácie. Spoločnosť Meta však sľubuje, že využívanie šifrovania konverzácií bude fungovať rovnako, ako v súčasnosti pri nezabezpečených konverzáciách.

Šifrované správy zvýšia bezpečnosť komunikácie na internete

Šifrovanie komunikácie by v aplikácii Messenger malo fungovať rovnako, ako sme doteraz zvyknutí. Využívať by sme teda mali aj témy četu, četové reakcie, vidieť stav aktivity alebo náhľady pri odoslanom odkaze v správe. Rovnako by sme sa nemali vzdať ani četových bublín pre posielanie správ aj mimo aplikáciu Messenger. V skratke, jedinou zmenou má byť šifrovanie konverzácií už v základe, bez akejkoľvek aktivácie.

Nie je zatiaľ známe, ako Facebook vyrieši využívanie služby na viacerých zariadeniach. Využívanie komunikácie cez Messenger súčasne v smartfóne a počítači totiž nie je ničím nezvyčajným. Zdá sa však, že už v blízkej dobe by sme to mali zistiť. Čoskoro totiž aj vy pravdepodobne budete môcť využívať end-to-end šifrovanie aj vo vašom účte na Facebooku.

Privítate end-to-end šifrovanie v Messengeri? Alebo vám na jeho prítomnosti príliš nezáleží? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close