SpravodajstvoWindows

Joe Belfiore údajne môže stáť za OS Windows 10 Cloud

Windows 10 Cloud je operačný systém, ktorý doteraz ešte neuzrel svetlo sveta, avšak mnohí už teraz tušia čo to bude za operačný systém. Pre tých, ktorí o ňom počujú prvýkrát, tak sa má jednať o oklieštenú verziu Windowsu 10, avšak nie po stránke funkcií, ale po možností inštalácie hier a aplikácií z iných zdrojov ako je Windows Store. Na druhej strane by však táto verzia OS mala byť dostupná zadarmo, s tým, že ju bude možné následne aktualizovať na platenú verziu OS (samozrejme, že za poplatok).

V rozhovore pre Mashable Joe Belfiore, jeden z popredných predstaviteľ Microsoftu, ktorý stál svojho času za platformou Windows 10 Mobile v čase najväčšej slávy sa rozrozprával ohľadne nového operačného systému Windows 10 Cloud, kde v skratke hovoril o tom, že Windows musí reagovať na požiadavky vzdelávacieho trhu, kde sa odvolával na získané skúsenosti, ktoré nadobudol počas jeho „ročnej prestávky“. Zároveň reagoval aj na to, že spoločnosť musí reagovať na Google Chromebooky.

Zároveň v spojitosti s oznámením jeho návratu do spoločnosti ako aj doteraz známych informácií, ktoré sa šuškajú internetom ohľadne sústredenia sa spoločnosti na „nekomerčný“ trh a dostupnosti Windowsu pre masy mnohí dávajú do súvislosti Joe-ho prepojenie s pripravovaným operačným systémom Windows 10 Cloud, ktorý by mohol oficiálne uzrieť svetlo sveta už v priebehu budúceho mesiaca.

Zdroj: Mashable, vlastný (obrázok)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close