SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Toto je zoznam aplikácií, ktoré dali červenú platforme Windows 10 Mobile

Určite neradi počúvame či čítame novinky o tom, že nejaká aplikácia oficiálne stráca podporu pre platformu Windows 10 Mobile, ale bohužiaľ platforma hoci napreduje dopredu, tak záujem fanúšikov o ňu pomaly opadá čo je aj dôvodom nezáujmu vývojárov pracovať a podporovať vývoj aplikácií či hier pre Windows Mobile.

Nižšie vám prinášame prehľad tých najvýznamnejších aplikácií, ktoré dali zatiaľ červenú mobilnému operačnému systému z dielne Microsoftu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Viber

Nedávno vývojári stojaci za univerzálnou aplikáciou oznámili, že Viber pre Windows 10 platformu hoci nájdeme v obchode aj naďalej, ale nebude do budúcna dostávať nové aktualizácie. Nadruhej strane treba dodať, že hoci spoločnosť oznámila koniec podpory aplikácie, tak odvtedy mohli používatelia Windows platformy aj napriek tomu zaznamenať jeden update.

Shazam

Pre mnohých jedna z mála alternatív, ktoré slúžia na vyhľadávanie názvu práve prehrávanej hudby. Aplikáciu možno z obchodu stiahnuť už len cez priamy odkaz.

Facebook pre staršie verzie OS

Facebook, aplikácia bez ktorej si mnohí z nás nevedia predstaviť svoj deň. Prvým klincom do rakvy bolo, keď spoločnosť aktualizovala hardwérové parametre v obchode, ako reakciu na negatívne hodnotenia od používateľov, ktorí disponovali zariadeniami s operačnou pamäťou RAM pod 2GB. Neskôr spoločnosť ohlásila, že končí s podporou aplikácií pre Windows Phone 8 a 8.1.

Spotify

Jedna z najobľúbenejších aplikácií svojho druhu, ktorá určite patrí medzi tie obľúbenejšie aj v našich končinách. Podľa oficiálnych vyjadrení aplikácie zostane aj naďalej v obchode, avšak už nebude dostávať žiadne nové funkcie, ale bude v móde „údržby“, inými slovami vývojári sa sústredia už len na bezpečnostné záplaty.

Amazing Wheather HD

Populárna aplikácia hlavne za veľkou mlákou, ktorá slúži už asi ako tušíte na prehľad o počasí ohlásila ešte vo februári tohto roka koniec podpory pre smartfóny s OS Windows.

Odzvonilo aj aplikácii Vine

Osudným dátumom aplikácie Vine sa stal 17. januáru 2017. Aplikácia slúžila primárne na tvorbu krátkych niekoľkosekundových videí. Jedine čo nás môže tešiť je, že aplikácia v našich končinách nebola nijak výrazne obľúbená, ale aj tak je jej škoda.

Paypal

Paypal, populárna aplikácia, ktorú pozná hádam každý kto nakupoval cez online obchod mimo Slovenska či Česka ukončila podporu ešte počas minulého roka. Hoci sa šepkalo, že aplikácia si nájde cestu naspäť na platformu, tak sa tak doteraz nestalo.

Zabudli sme na nejakú aplikácie? Dajte nám vedieť o nej nižšie v komentároch.

PS: trochu na odľahčenie témy, Ericsson nedávno predpovedal, že smartfónom odzvoní do 5 rokov, teda na konci dňa… bude vlastne úplne jedno ako operačný systém používate, smartfóny už totiž čoskoro nebudeme používať.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close