SpravodajstvoWindows

JavaScriptový engine Chakra v prehliadači Edge dostal s Creators Update vylepšenia výkonu

Rovnako ako všetko ostatné vo Windows 10 Creators Update, aj prehliadač Edge od Microsoftu si získal vítanú pozornosť s podporou WebRTC 1.0 a Web Payments, ako aj zablokovaním obsahu Adobe Flash v predvolenom nastavení. To však nie je všetko, čo najnovšia aktualizácia pre Windows 10 prináša na Edge.

Ako je zdôraznené v príspevku na blogu pre Edge developerov, vykresľovací engine Chakra bol vylepšený pre zlepšenie výkonnosti JavaScriptu, ako aj podporu niektorých nových funkcií. Edge bude teraz podporovať opätovné odloženie funkcií. Umožní to rýchlejšie načítanie stránok a zlepšenie celkového výkonu. Použitím tejto metódy bolo vypozorované zlepšenie pamäte alokovanej pre Chakra medzi 6 až 12%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetko v znamení zlepšenia výkonnosti

Ďalšie zlepšenie sa týka vytvorenia takzvaných argumentov haldy pre funkcie bez formálnych parametrov. Ešte iná oblasť, kde boli implementované zmeny, je miniatúrny kód, ktorý vývojári webu používajú na „zníženie zaťaženia na strane klienta“. Hoci bola Chakra spočiatku optimalizovaná pre UglifyJS, jeden z najpopulárnejších minifikátorov kódu, Creators Update sada aktualizácií sa zameriava na kompilátor Closure. Ak používate práve tento, alebo iné minifikátory s podobnými vzormi, môžete očakávať zlepšenie výkonnosti až o 15%.

Zdroj: vlastný

Ďalším krokom je podpora binárneho súboru WebAssembly, ktorý bol pridaný po ukončení fázy náhľadu prehliadača. Po zapnutí funkcie „Povoliť experimentálne funkcie JavaScript“ v „about-flags“ získate prístup k WebAssembly a SharedArrayBuffer. V podstate je to webový ekvivalent programu, ktorý používa viacero dostupných vlákien namiesto jedného, samozrejme aj to v snahe zvýšiť výkonnosť.

Celkovo ide o dosť rozsiahlu aktualizáciu pre zabudovaný prehliadač, takže sa máte na čo tešiť.

Zdroj: blogs.windows.com, vlastný (obrázky)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close