Technológie

Skener očnej dúhovky už v novom Samsung Galaxy S10 neuvidíme. Prednosť dostane skener odtlačkov prstov v displeji

Technológia skenovania očnej dúhovky sa do smartfónov dostali už pred niekoľkými rokmi. Juhokórejský gigant, Samsung, túto technológiu implementoval po prvýkrát do smartfónu Galaxy Note 7. Technológia sa medzi používateľmi uchytila a spoločnosť Samsung ju používa dodnes. Najnovšie zdroje ale naznačujú, že budúcoročná generácia nových smartfónov Galaxy S10 už so skenerom očnej dúhovky vybavená nebude. Prednosť má dostať skener odtlačkov prstov, ktorý sa bude podľa všetkého nachádzať priamo v displeji.

Za všetko môžu trendy

Tohtoročným trendom je jednoznačne maximálne zväčšenia displeja v neprospech rámčekov a panelov smartfónu. Spoločnosť Samsung chce v tomto trende naďalej pokračovať a chce čo maximálne zväčšiť pomer obrazovky k telu smartfónu. Na úkor toho musí byť ale samozrejme úplne odstránený celý vrchný panel smartfónu. Pochopiteľne, všetky senzory sa nachádzajú vo vrchnom paneli, no v prípade jeho úplného odstránenia, na ne nebude jednoducho miesto. Riešením má byť použitie skeneru odtlačkov prstov, ktorý bude zabudovaný priamo v displeji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Komunita je sklamaná

Veľkú časť fanúšikovskej základne spoločnosti Samsung, tvoria zarytí používatelia skeneru očnej dúhovky. Tento spôsob biometrickej autentifikácie je určite najbezpečnejší a vo veľa situáciách aj najpraktickejší. V zime si napríklad nemusíte dávať dole rukavice, poprípade šatku, ktorá bráni v rozpoznaní tváre. Práve títo majitelia sú z rozhodnutia spoločnosti Samsung sklamaní, no treba povedať, že sa zatiaľ nejedná o oficiálne informácie o novom Galaxy S10.

Návrat niekedy v budúcnosti?

Pred niekoľkými týždňami sa uskutočnila zaujímavá konferencia spoločnosti Samsung, kde úzkemu kruhu predstaviteľov predstavila svoje plány do budúcna. Jedným z pilierov bolo aj vytvorenie špeciálnych senzorov, ktoré by sa dali umiestniť priamo do displeja. I keď sa jedná o oficiálne plány Samsungu, je vysoko nepravdepodobné, že podobnú technológiu uvidíme už budúci rok. To ale neznamená, že by sa Samsung nemohol časom vrátiť do starých koľají.

Zdroj: pocketnow.com, úvodný obrázok (Youtube – Tim Schofield)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close