AppleSpravodajstvo

iPhone 12: Dobehne Apple konkurenciu? Pozrite sa, čo zatiaľ vieme o pripravovanom iPhone

Bude iPhone 12 revolučným smartfónom?

Zatiaľ čo posledné mesiace plátky médií zapĺňal smartfón iPhone SE 2020, tak aktuálna pozornosť sa postupne presúva k produktovej línii zariadení iPhone 12. Portál 9to5mac.com prináša prehľad doterajších známych funkcií a vlastností nadchádzajúcej generácie smartfónov, ktorá by mala byť predstavená v druhej polovici tohto roka.

Vyššia zobrazovacia frekvencia s funkciou dynamického prepínania Hz

Podľa dostupných informácií nový iPhone 12 ponúkne obnovovaciu frekvenciu displeja na úrovni až do 120Hz, pričom v minulosti sa spomínal „len“ 90Hz displej. Ďalšou novinkou by mala byť možnosť dynamického prepínania frekvencie medzi 60Hz a 120Hz. Dôvodom má byť zníženie energetickej náročnosti displeja. Malo by ísť o systém podobný k ProMotion, ktorý dnes nájdeme v iPad Pro zaradeniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 12_produktova rada mobilov
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Okrem iného sa spomína vyššia kapacita batérie. Pri modely iPhone 12 Pro Max by kapacita batérie mala dosiahnuť 4 400mAh. Druhým dychom však treba dodať, že to automaticky neznamená dlhšiu výdrž batérie. Dôvodom je hardware, kde sa očakáva, že zariadenie bude poháňané procesorom s podporou 5G technológie. Len pre zaujímavosť, generálny riaditeľ konkurenčnej spoločnosti Xiaomi, nie tak dávno prezradil, že 5G procesory sú vo všeobecnosti o 20% energeticky náročnejšími ako 4G procesory. Ďalej sa špekuluje, že nabíjanie smartfónu bude prebiehať prostredníctvom konektora umiestneného v bočnej stene.

iPhone 12_dizajn a novy spôsob nabijania
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Zdroje portálu ďalej hovoria o vylepšeniach Face ID. Snímač nie lenže bude podporovať širšie zorné pole, ale bude zároveň aj schovaný v menšom výreze, ako tomu bolo doposiaľ.

iPhone 12_Face ID
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Okrem iného vylepšení sa má dočkať aj kamera zariadenia, ktorá by mala v prípade horších svetelných podmienok reagovať rýchlejšie vrátane funkcie automatického ostrenia a stabilizácie obrazu. Ďalej by malo dôjsť k zníženiu šumu v prípade tmavého prostredia v dôsledku vylepšení technológie Smart HDR. Zároveň nový skener LiDAR bude môcť byť použitý pri automatickom ostrení snímania. Len pre zaujímavosť, Apple údajne neplánuje zvyšovať počet megapixelov oproti aktuálnej generácii smartfónov. Okrem iného teleobjektív by mal poskytnúť namiesto dvojitého zväčšovania trojité. Vo výsledku to umožní používateľom urobiť snímku z bližšej vzdialenosti bez toho, aby museli použiť digitálne priblíženie.

iPhone 12_vylepsenia kamery
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Mnoho používateľ určite poteší, že podľa aktuálne dostupných náhľadov, spoločnosť Apple myslela aj na konštrukciu zariadenia, ktorá robí smartfón mierne odolnejším voči pádom. Apple má totiž v pláne zmeniť zaoblené hrany zariadenia, ktoré sú pri páde zariadenia náchylné na poškodenie, za „ostré“.

iPhone 12_dizajn
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

Nové iPhone 12 smartfóny by mali byť predstavené neskôr v tomto roku. Apple by mal ponúknuť 3 základné modely, ktoré sa budú od seba líšiť okrem hardwaru aj veľkosťou displeja. Očakáva sa 5,4“, 6,1“ a 6,7“ model.

Zároveň však treba dodať, že informácie vyššiu spoločnosť Apple zatiaľ nepotvrdila a ani nevyvrátila, a preto treba brať všetky špecifikácie vrátane vlastností zariadení s rezervou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close