AppleSpravodajstvo

iPhone 11 Pro: Pozrite si všetko čo potrebujete vedieť o novom iPhone telefóne

iPhone 11: Pozrite si veľký prehľad informácií týkajúcich sa nadchádzajúceho iPhone telefónu, ktorý bude predstavený už 10. septembra.

Predstavenie nového iPhone 11 Pro telefónu je na spadnutie. Očakáva, že telefón bude oficiálne predstavený v najbližší utorok, teda už o 2 dni. Nižšie sme si pre Vás pripravili kompletný prehľad noviniek, ktoré môžeme očakávať jeho príchodom.

Sledujte predstavenie nového iPhone 11 telefónu

Mimochodom,  Apple bude po prvýkrát naživo streamovať jeho predstavenie prostredníctvom Youtube kanálu nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vráťme sa však k sľubovaným špecifikáciam a vlastnostiam zariadenia.

Displej s vysokým rozlíšením

Podľa informácií z portálu GSMArena.com sa používatelia môžu tešiť v prípade Pro (Max) verzie zariadenia na 6,5” Oled displej s rozlíšením 2688 x 1242 bodov (~456 ppi) so zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Displej by mal pokrývať ~85.0% prednej strany.

iPhone 11 Pro Max displej (1)
Zdroj: Youtube (9to5Mac)

Kamera

Jednou z najsledovanejších oblasti predstavenia nového iPhone telefónu bude bezpochyby technológia fotoaparátu. Očakáva sa, že oba modely (pozn. redakie: iPhone 11 a iPhone 11 Pro) dostanú do vienka 3-snímače, konkrétne širokouhlý objektív, tele objektív a ultra širokouhlý objektív.

iPhone 11?
Zdroj: 9to5mac.com

Čo to znamená pre používateľov? Znamená to, že používatelia budú môcť snímať obrázky s oveľa väčším zorným polom. Zároveň, by to mohlo tiež znamenať dramatické zlepšenie výkonu rozšírenej reality. Podľa aktuálne dostupných informácií, špecifikácie kamier by mali byť následovne:

  • 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.55″, 1.4µm, PDAF, OIS
  • 12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.4″, 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom
  • 12 MP, (ultrawide)

Jednou z ďalších funkcií, ktoré sú očakávané je Smart Frame. Táto funkcia zachytí oblasť okolo orámovanej oblasti na obrázkoch a videách, čo užívateľovi umožní upraviť orámovanie alebo vykonať automatické korekcie perspektívy a orezania. Pokiaľ ide o selfie kameru, tak tá by mala disponovať 12-megapixelovým snímačom s možnosťou zachytenia slow-motion videí pri 120fps.  Chýbať by nemal ani TOF snímač (pozn. redakcie: TOG/Time-of-Flight snímač, ktorý by mal dopomôcť k lepším bokeh efektom / snímaniu hĺbky).

Bilaterálne bezdrôtové nabíjanie

Nový iPhone 11 by mal podporovať Bilaterálne bezdrôtové nabíjanie. Jedná sa o technológiu, vďaka ktorej bude môcť byť využívaná zadná stena zariadenia ako nabíjacia podložka pre ostatné zariadenia s podporou Qi. Vďaka tomu budete môcť napríklad umiestniť Vaše AirPods slúchadlá na zadnú stranu telefónu, a tak ich nabiť.

Dizajn

Jednou z tých z najkontroverznejších inovácií nového iPhone telefónu je dizajn.Konkrétne trojica kamier umiestnených v zadnej stene. Niekto takéto riešenie “žerie”a iný zas odsudzuje. Posledné správy naznačujú, že umiestnenie loga Apple na zadnej strane sa mierne posunie. Fotografie uverejnené na webe Slashleaks ukazujú, že logo Apple bolo posunuté nadol a teraz je centrované vertikálne a horizontálne. Logo bolo pravdepodobne presunuté, aby sa prispôsobilo väčšej oblasti trojitého fotoaparátu.

3D Touch  končí

Jednou zo zmien, ktorá patrí skôr k tým nešťastnejším by malo byť zrušenie podpory pre 3D Touch (pozn. Redakcie: 3D Touch je funkcia, ktorá monitoruje vyvíjaný tlak na displej). Aspoň to si myslí viacero významným analytikov. 3D Touch technológia by mala byť nahradená takzvaným “Haptic Touch. Jedná sa o technológiu, ktorá kombinuje dlhé podržanie v kombinácii s hmatovými vibráciami.

3D Touch
via 9to5mac.com

3D Touch technológia má skončiť z toho dôvodu, že spoločnosť plánuje vypúšťať v budúcnosti viacero zariadení bez senzorov schopných monitorovať tlak na displej, a zároveň chce unifikovať dotykové ovládania naprieč zariadeniami.

Podpora rýchleho nabíjania

Približne 2 mesiace dozadu začali obiehať technologický svet informácie, že v iPhone zariadeniach bude Lightning konektor nahradený USB Type – C rozhraním. Niektoré z novších správ však hovoria, že na USB Type – C konektor sme sa tešili predbežne. Na druhej strane, Apple by mal konečne dodávať nové iPhone telefóny s rýchlonabíjačkou v balení. V každom prípade, už čoskoro sa dozvieme kde je pravda.

Hardware a konektivita

Pri pohľade na hardware, zariadenie by malo disponovať procesorom Apple A13 (7nm+), ktorý bude dopĺňať 6GB RAM a 128GB/256GB/512GB úložný priestor. Z pohľadu konektivity sa môžeme tešiť na Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ad, dual-band, hotspot, Bluetooth 5.0, A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS (pozn. redakcie: pozičný systém vyvinutý japonskou vládou), GSM, CDMA, HSPA, EVDO a LTE.


Via  9to5mac.com, gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close