BezpečnosťSpravodajstvo

Google potvrdzuje, že ich vyšetruje americká vláda. Toto je dôvod prečo

Spoločnosť Google je vyšetrovaná americkou vládou. Dôvodom sú obavy zo zneužívania monopolného postavenia a možnosti nezákonného využívania informácií o používateľoch.

Google oficiálne potvrdzuje, že ich americká vláda vyšetruje v spojitosti s ochranou osobných údajov. Na tému upozorňuje portál mspoweruser.com. Očakáva sa, že generálni štátni zástupcovia budú klásť otázky podobné tým, na ktoré spoločnosť odpovedala v minulosti viacerým agentúram naprieč celým svetom, teda aspoň to si myslí Google.

“Počas mnohých rokov sme v mnohých aspektoch nášho podnikania zodpovedali mnohé otázky týkajúce sa týchto otázok v Spojených štátoch amerických aj v zámorí, takže to pre nás nie je nič nové. DOJ nás požiadal (pozn. redakcie: DOJ je Ministerstvo spravodlivosti USA), aby sme poskytli informácie o týchto minulých vyšetrovaniach a očakávame, že generálni štátni zástupcovia budú klásť podobné otázky. S regulátormi sme vždy konštruktívne pracovali a budeme v tom pokračovať.”

Google tiež uviedol, že služby Google pomáhajú miliónom používateľov a malých firiem každý deň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Služby spoločnosti Google pomáhajú ľuďom, vytvárajú väčší výber a podporujú tisíce pracovných miest naprieč firmami v USA. Google je jedným z najlepších amerických investorov v oblasti výskumu a vývoja, ktorý investuje do inovácií: Veci, ktoré boli sci-fi pred niekoľkými rokmi, sú teraz zadarmo pre všetkých – okamžite prekladajú akýkoľvek jazyk, učia sa o objektoch nasmerovaním telefónu, každý dostane odpoveď na skoro akúkoľvek otázka, ktorú by ho mohli mať.”

Vyjadrenia spoločnosti Google, ktoré boli publikované pomocou oficiálneho blogu spoločnosti nikto nespochybňuje. Portál píše, že Google je predmetom vyšetrovania, aby zistili, či spoločnosť nezneužíva svoje monopolné postavenie, aby obmedzila konkurenciu, a zároveň či nezákonne nezneužívajú používateľské údaje. O výsledku vyšetrovania sa dozvieme viac v priebehu následujúceho mesiaca.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close